השימוש בסיכות ראש החל עוד בעת העתיקה.

בחפירות ארכאולוגיות נתגלה כי עוד במצרים הקדומה ובממלכת אשור עשו נשים שימוש בסיכות שיער מעוטרות כתכשיטים.

בשנת 1901 הומצאה סיכת השיער המודרנית על ידי הממציא ארנסט גודוורד מניו זילנד.

בשנת 1957 המציאו אב ובן אמריקנים, שניהם בשם אדוארד פ' צור את סיכת ה"קליפס", סיכת סגר, הנקראת "קליפ" באנגלית, על שם הצליל המתקבל בהיסגרה, אותה כולנו מכירות משנות התשעים, בהן נהגנו להשתמש בה בימי ילדותנו / נעורינו כדי לאסוף את השיער בזמן שטיפת מרצפות הבית, או בכלל כהלצה.

כיום הסיכות עשויות בעיקר ממתכת, לעתים בשילוב פלסטיק, אולם לאורך ההיסטוריה יוצרו סיכות גם משנהב, ברונזה ועץ.

"סיכות סבתא" לחיזוק תסרוקות כדי שלא יתפרקו, הן השימושיות ביותר בימים אלו, גם בגזרה הגברית, לשמירה על הכיפה קרובה לראש, שחלילה לא תיפול. 

לא עוד. מהיום כל סיכה היא לגיטימית. קטנטונת או ענקית מימדים, חד גונית או צבעונית, משובצת באבני חן או בפנינים. רק תבחרי.

הטרנד הילדותי, יש לומר, נותן טוויסט לכל לוק, גם הסתמי ביותר, ומאפשר לך להתחבר לילדה הפנימית שבך.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

והדובדבן שבקצפת, אם את עוברת יום שיער רע, פשוט אספי קווצה או שתיים של שיער והצמידי לקרקפת בעזרת סיכה אחת או שתיים (אם את אמיצה ממש). הבעיה נפתרה. 

מעצבת התכשיטים קרן וולף סבורה שהמרדף של ימינו אחר חידושים וביטוי אישי גרם לפופולריות הרבה של הטרנד. "הרשתות החברתיות וקצב השינויים בעולם שלנו גורמים ליותר ויותר נשים לחפש את הייחודיות שלהן", היא מסבירה. "ההתיילדות היא סוג של חזרה לאחור. יש בה משהו שתמיד מעורר סימפתיה, אבל לא לכל אחת זה מתאים. כמובן, כמו בכל טרנד, צריך לקחת אותו בעירבון מוגבל ולראות איך את מוצאת את הקול שלך בתוכו".

בתי אופנה כמו גוצ'י ושאנל מציעים לנו את הגרסאות שלהם. דולצ'ה וגבאנה, המזוהים כל כך עם אביזרי שיער, אשר בכל תצוגת אופנה שעורכים, מנפיקים לנו אינספור וריאציות, ממשיכים לספק סיכות ומסרקיות מתוכשטות שרבות מהן אוזלות מהמלאי במהרה באתרי אופנה בהם נמכרות. 

וכרגיל, כמו בכל מגמה אופנתית פופולרית, גם בזארה ורשתות אופנה הדומות לה תוכלו למצוא סיכות במבחר צבעים וסגנונות, כי גם לנו מגיע.

View this post on Instagram

Berlin, October 1st 2018 | Anzeige

A post shared by Sonia Lyson (@sonialyson) on

View this post on Instagram

Midweek bling bling

A post shared by EMILI SINDLEV (@emilisindlev) on