אאא

מי שעדיין שואל את עצמו מה הוא רוצה להיות כשהוא יגדל, יוכל לבחור מבין עשרות תחומי עניין שניתן ללמוד במכללות ואוניברסיטאות ברחבי הארץ והעולם. מגוון התחומים הוא עצום ועשוי לבלבל כל אחד, ולכן מומלץ לנסות ולהתכוונן על תחום מסוים, להשקיע בו ולצאת אל העולם עם מקצוע בעל ערך שגם יוכל לפרנס אתכם בכבוד.

לימודי עיצוב גרפי הם תחום פופולארי מאוד בשנים האחרונות וסטודנטים רבים מוצאים עניין רב בנושא שמקיף קשת רחבה של מוצרים, שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ופיתוח של עולמנו המודרני. דור המעצבים החדש של ישראל מקבל את הכשרתו מטובי המרצים והמורים בארץ כך שבסופו של דבר כל מעצב גרפי יוכל ליישם את הידע שהוא רכש ולהגיע לתוצאות יפות.

למי מתאים לימודי עיצוב גרפי

אם אתם מוצאים את עצמכם כבעלי נפש אמנותית, מעמיקים בתפיסה ונוטים שלא לקבל את הדברים כמו שהם, ייתכן שלימודים מסוג זה מתאימים לכם מאוד. יצירתיות היא חלק בלתי נפרד מהנושא ורבים מהסטודנטים שנרשמים ללימודים אלו מחזיקים בדרך כלל שלל יצירות, ציורים, דגמים וסקיצות משלהם כאשר הם ידעים שביום מן הימים הם ירקמו עור וגידים ויהפכו למציאות. אלה כמה דברים שכדאי לדעת על עיצוב גרפי:

  • כאמור ישנה חשיבות למידת היצירתיות שקיימת בכל אחד מן המועמדים לקורס מסוג זה. כך הוא גם יוכל ליהנות מן התהליך ומהמוצר המוגמר.
  • אסתטיקה היא חוש שנרכש במשך השנים ורבים מהתלמידים מגיעים לקורס עם מאפיינים רבים של תכונה זו. כך ניתן לבצע עבודה ויזואלית מרשימה ואמנותית.
  • כמו במקצועות אמנותיים אשר נושקים לתחום עיצוב גרפי גם כאן קיים יתרון בחשיבה מחוץ לקופסא. כך גם ניתן להגיע לתוצאות חדשניות ומקוריות אשר מבוקשות מאוד בשוק הפרסום כיום.
  • פרטים גדולים הם חשובים אך בתחום זה ישנה משמעות גדולה גם לפרטים הקטנים. ככל שמדובר על עיצוב ממוחשב הדגש על הפרטים הקטנים הינו בולט יותר וכל מי שחווה קורס אילוסטריטור מכיר בעובדה הזו.

על אילו תחומים מדובר

ככל שעולם הפרסום צועד קדימה, כך גם הדרישות מבעלי המקצוע בתחום עולות ומשתנות. לימודי עיצוב גרפי מציעים הכשרה במספר תחומים שבלעדיהם לא יהיה ניתן לבצע את העבודה. קורס גרפיקה ממוחשבת מדבר על עיצוב של מדיה לרשת האינטרנט ששולטת בחלקים נרחבים מענף הפרסום. הקורס מאפשר לכם להכיר את העולם הזה ולהגיע לתוצאות איכותיות יותר בהתאם לכישרון שלכם.

במסגרת קורס מסוג זה תלמדו להשתמש בתוכנות שונות כגון אילוסטרייטור שנחשבת לאחת מהמוכרות ביותר בתחום. התוכנה מאפשרת עיצוב ויזואלי ומקצועי והקורס הינו בגדר חובה למי שבוחר בתחום זה. תוכנה נוספת ומוכרת מאוד היא הפוטושופ שאין כל דרך להתקדם בעולם העיצוב מבלי להכיר אותה על כל הפרטים שלה. פוטושופ היא התוכנה השימושית ביותר בקרב מעצבים גרפיים ועושים בה שימוש חובבים ומקצוענים בכל רחבי העולם. לימודי פוטושופ מקצועיים במוסד מוכר יהוו אבן דרך חשובה להצלחה בתחום זה.

כמה זמן נמשכים הלימודים

כמו כל מקצוע קיימת הכשרה שנמשכת זמן מה וזאת על מנת שכל תלמיד בקורס יקבל את מלוא הידע ולרכוש גם קצת ניסיון על הדרך. משך הקורס משתנה בין מוסדות שונים וכדאי להשקיע מחשבה ולהירשם לקורס המתאים והמקיף ביותר. ישנן תכניות רב שנתיות שכוללות לימוד של כלל התוכנות שקיימות בשוק זה. לימודים כאלו ידרשו מכם השקעה רבה וזמן פנוי.

מצד שני, קיימים מוסדות אשר ילמדו רק באופן בסיסי מבלי להתעמק ולהגיע אל רבדים עמוקים יותר של המקצוע, וינסו לדחוס את החומר הנלמד בכמה שפחות זמן. מומלץ ללכת על קורס מקיף ומעמיק.