ברדס - הידוע בשם "קפוצ'ון", בהתאם להגדרה הרשמית, הוא כיסוי ראש המחובר לבגדי חורף, שנועד לחימום ולהגנה מפני רוח או גשם. בשונה מכובע רגיל, חיבורו של הברדס לבגד יוצר רצף לבוש המגן גם על הצוואר ומאפשר ללובש הסתרה או הסוואה במידה מסוימת.

נכון, גם אנחנו שבויות מעט בדעות קדומות ולרוב נעטה סוויטשירט עם קפוצ'ון על גופנו כפריט לבוש לאימון כושר, לרביצה על הספה בבית, לשיטוט ספונטני בשכונת מגורינו בערבי סתיו-חורף קרירים בהם אנו עצלות מדי מכדי להשקיע בתלבושת שלנו, או כנמנמת, (הידועה בשפת העם כפיג'מה)

אך לאחרונה, נאלצנו לאכול את הכובע, כי הקפוצ'ון פרץ בסערה כטרנד שווה במיוחד, מחוץ לגבולות ארבעת הקירות שלנו.

אנו זוכרות אותו בעיקר משנות התשעים הפרועות, ובכן, הוא עשה קאמבק בסביבות 2016 וכאן כדי להשאר, יותר מתמיד, כחלק ממגמת "את הכי יפה כשנוח לך", במכוון או שלא, שכוללת בתוכה את הסניקרס, נעלי הספורט ובגדים בגזרת אוברסייז. 

משיטוט באתרי אופנה גבוהה נוכל למצוא קפוצ'ונים מצויים במחירים אסטרונומיים של מאות דולרים, באדיבות החברות "וטמנטס", "אוף ווייט", "ברברי", "מקס מארה" ועוד.

הפלא ופלא, עורכת ווג מרקטינג, אמה מוריסון, זוהתה בעבר עם קפוצ'ון מהזן הזול יותר ונימקה את בחירתה: "אני תמיד מעדיפה את הגרסא של 10$. עד כמה שאני אוהבת מותגי על, זה מרגיש מגוחך לשלם כל כך הרבה כסף לגרסה קלאסית", אמרה מוריסון.

"בסופו של יום, זה הרבה יותר מגניב לשלוף את הורסיה הזולה. מי רוצה לרכוש פריט יקר ערך שמטבעו אמור להיות כל כך קז'ואל?" 

לרוב, הקפוצ'ון נתפר מבד טריקו או פליס, עם כיתובים מעניינים עליו או במראה נקי יותר, ובניגוד למה שאנו חושבות, הוא משתלב באופן מעולה גם עם פריטים מעט יותר פנסיים כגון בלייזר וחצאית עיפרון, עובדה שמאפשרת לנו לדלג על משוכת מראה ה"טומבוי" שנלווית לו באופן טבעי ועדיין לקבל מראה קליל ואינו מתאמץ.

תוכלו להחכים מהבלוגריות שבתצלומים וללמוד מהו המינון הנכון בין ספורט לאלגנט.

ואם חשקה נפשכן באחד כזה, אנו ממליצות לקפוץ על ההזדמנות ולנצל את האופציות המגוונות שישנם בסניפי זארה, מנגו ואייץ' אנד אם הקרובים לביתכם.

View this post on Instagram

Bling bling of the season #hmstudio

A post shared by Linn Eklund (@linneklund) on

View this post on Instagram

Weekend

A post shared by Hanna Mw (@hannamw) on