כובעים תמיד נחשבו לאקססורי מתוחכם הדורש אומץ ביישומו, אך נדמה כי בשנים האחרונות, חל שינוי ניכר ואנו רואות יותר ויותר פאשניסטות מתהלכות ברחובות העיר עם כובעים בסגנונות שונים.

בסתיו הנוכחי ובחורף הקרב ובא, מככב כובע הבארט במראות הסטריט סטייל, ובשבילנו - חובשות כיסוי הראש, אין נפלא מכך.

תחילת הקאמבק של הבארט היתה בתצוגות של קולקציות חורף לשנת 2015-16 כאשר הוא נצפה בתצוגות של דיור, גוצ'י ומארק ג'ייקובס. 

מהו בעצם כובע הבארט, אתן שואלות? כומתה עגולה עם חלק עליון שטוח היושב בצורה הדוקה על הראש, שלרוב מופנה לצד אחד.

צילום: מתוך חשבון האינסטגרם hannamw@
צילום: מתוך חשבון האינסטגרם hannamw@
הגדלה

 

כומתות נחבשו לראשונה על ידי איכרים באסקים והיו עשויות מצמר, אך כיום ניתן למצוא אותן בורסיות של עור, זמש ועוד, עם אבנים משובצות עליהן או בסגנון קלאסי.

הכומתה גם נקשרה במשך שנים למראה הסטריאוטיפי של צרפתים וקטלאנים, ובעצם עד היום היא מעלה במוחנו אסוציאציות של פיקניק למרגלות מגדל האייפל עם באגט וגבינת קממבר וקרפ צרפתי לקינוח (בארצות אלה זהו פריט לבוש סמלי או טקסי והן עדיין משמשות איכרים, אמנים, ציירים ואינטלקטואלים). בנוסף, כומתות משוייכות באופן טבעי לצבא.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הדמות המפורסמת המזוהה ביותר עם הכובע הינה צ'ה גווארה, רופא, פוליטיקאי ומהפכן קובני בכיר שהיה לו תפקיד משמעותי במהפכה הקובנית. גווארה השתמש בו בשנות ה-60 כסמל למהפכה, ובמהרה מורדים ומפגינים עברו לחבוש אותו.

הבלוגרית החביבה עלינו, ליאנדרה מדין, "המן רפלר", התחבטה בשאלה האם ניתן לחבוש את כובע הבארט בלי להראות מגוחכת. נסכם לכן את דבריה במשפט אחד: עלי זה לא נראה להיט, אבל אתן לגמרי מוזמנות לתת לטרנד הזה צ'אנס.

סטף יוטקה, כתבת באתר ווג, מעידה בכתבה שערכה בנושא כובעי הבארט, כי בהשוואה לכובעי הצמר המסורתיים שאנו רגילות לראות, הבארטים מהווים חלופה מעולה למי שרוצה לשמור על חום גופה אך לא מתפשרת על סטייל. "יש לו מבנה יפה" היא מציינת, "כזה שיכול להפוך את האאוטפיט הבסיסי ביותר למשהו מיוחד יותר". והיא בהחלט צודקת.

אם חשקה נפשכן בכובע כזה שהוא גם מחמם, גם מחמיא לפנים וגם עדכני, תוכלו למצוא את הגרסה של ורסאצ'ה באתרי אופנה יוקרתיים תמורת מחיר מופקע של כאלף שקלים. אנו ממליצות לכן להסתפק בגרסה העממית של זארה. לא פחות אטרקטיבית, מילה שלנו.

View this post on Instagram

@julierkruebugge during @cphfw // #cphfw #aw18

A post shared by Angelina Ilmast (@angelineilmast) on