אאא

מעבר לנוי ולחיות שמוסיפים צמחים בבית, הם גם הוכחו מדעית כגורמים להרגשה טובה יותר. עוד משהו שמוסיף יופי למרחב המחיה שלכם? אקווריום מלא בדגים צבעוניים ואצות מתנדנדות. ועכשיו, יש טרנד הדוגל בשילוב של שניהם יחדיו: אקוופוניקה.

אקוופוניקה היא שילוב של חקלאות ימית (גידול דגים) והידרופוניקה (ללא שימוש בהזנה דרך אדמה דשנה) ובמילים אחרות: צורת גידול סימביוטית של בעלי חיים הגדלים בסביבה מימית בשיתוף עם צמחים, במערכת ממחזרת.

טכניקה זו של גינון היא בעצם גידול של דגים וצמחים יחדיו, במערכת אחת.

והנה החלק הכי חשוב - הדגים מספקים מקור מזון אורגני לצמחים (הודות לצרכים), בעוד שהצמחים מסננים באופן טבעי את המים לדגים. לפי המקור האקוופוני, המערכת האקולוגית הטבעית משתמשת במים באופן משמעותי יותר מאשר בגינון מסורתי המבוסס על קרקע ואינה דורשת חומרי הדברה. 

מערכות אקוופוניות נמצאות בשימוש בקנה מידה גדול בחוות ברחבי ארצות הברית, אבל הן יכולות לשמש גם חובבי צמחים ודגי נוי, בבית. כן, אתם יכולים להשתמש במוצר בחצר האחורית שלכם או על דלפק המטבח.

מסוקרנים? התחילו עם ערכה מ"אמזון" שעושה את כל העבודה הקשה בשבילכם (זה לא רק צמחים, מים ודגים, גם כמה חיידקים נדרשים כדי לגרום לדברים לעבוד כיאות, אבל אלה כלולים בקבוצה). הדבר היחיד שנותר לכם לעשות הוא לבחור את הדגיגים שלכם (אמנון, קוי וגופי נוטים לעבוד היטב) והצמחים שלכם (כמו חסה, עשבי תיבול או עציצים רגילים).