אאא

הסופה הגדולה לכאורה מאחורינו, אך עדיין אלפי בתי אב בכל הארץ נמצאים ללא חשמל שחדל מלעבוד בעקבות הסערה. עובדי חברת החשמל מטפלים בתקלות רבות ברחבי הארץ, אך דווקא בעיר החרדית ביתר עילית נרשמת נוכחות דלה שלהם.

חיים שלמה דוידוביץ - תושב העיר, מספר בשיחה עם "כיכר השבת" כי מאז פרוץ הסערה, הוא ובני משפחתו נמצאים ללא חשמל וכי כל פניותיהם לחברה לא זכו למענה: "מאז יום חמישי בשעות הלילה המאוחרות בסביבות השעה 03:00 אנחנו נמצאים ללא חשמל, חשבתי שתוך כמה שעות התקלה תתוקן וזה לא קרה. צלצלתי כמה וכמה פעמים למוקד של חברת החשמל אבל הם לא ענו זמן רב, כשסוף סוף הם ענו, לנציגה לא הייתה תשובה באשר למועד סיום התקלה".

 (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
ביתר עילית מושלגת (פלאש 90)
הגדלה

את השבת הזו הוא מגדיר כגרועה ביותר שעבר, הוא, אשתו רבקה והתינוקת בת השנה וחצי, שהו בבית עם מעט מאוד אוכל: "מאז שהתחתנתי לפני שלוש שנים אני לא זוכר שבת גרועה כמו זו שעברה עלינו, בקושי היה לנו מה לאכול, המקרר לא עבד ובשל כך האוכל התקלקל ברובו. מעט מהאוכל שאשתי הכינה יום קודם כמו בכל שבוע, הציל אותנו, פשוט כך".

כמו בשאר הערים המושלגות, תושבי העיר לא יכלו לצאת לבתי הכנסת לתפילות השבת: "לא יכולתי לצאת לבית הכנסת, הכבישים היו פשוט חסומים, המדרכות עמוסות בשלג".

 (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
הכבישים פנויים, אבל אין חשמל, ביתר עילית (פלאש 90)
הגדלה

"כעת חלק מהכבישים נפתחו וישנה אפשרות לצאת מהעיר, אבל אין לנו חשמל ופשוט מפקירים אותנו", מתרעם חיים שלמה ומביע דאגה לשלום הקשישים שמתגוררים בעיר,  "בעיר הזו חיים גם קשישים, מה מצפים שיקרה איתם? הם לא יכולים להדליק מפזר חום".

בחברת החשמל אמרו בתגובה בשיחה עם "כיכר השבת" כי הבעיה נמצאת בטיפול: "העיר ביתר נמצאת באותו קו טיפול של ירושלים, בשעות הקרובות נדע בדיוק מתי התקלה תטופל ונוציא הודעה מסודרת. בעודנו משוחחים, עמלים עובדי החברה בטיפול תקלות רבות ברחבי הארץ".