אאא

בבתים רבים עולה בימים אלו השאלה: "לאן"?.

שאלה המדירה שינה מהורים רבים, היודעים שבחופשת חול המועד השנה יהיו הרבה ימים לטיולים ולסיורים, אך, לא מספיק תשובות טובות לשאלה: לאן?, לאן כדאי לנסוע? להיכן ומתי, בעיקר, כדאי להגיע? איפה אפשר להיכנס בלא תשלום והיכן בתשלום סביר ומשפחתי.

הציבור החרדי הפך להיות ציבור המטיילים המרכזי בישראל. כולם מודים בכך. גם במשרד התיירות, גם בבתי המלון וגם באתרים השונים, שכולם משתדלים להכשירם לציבור המבקרים החדש המציף אותם, אך גם דורש תמורה יהודית ואווירה מסורתית נאותה.

רבים מן האתרים החליפו כשרויות. מסעדות למהדרין אינן כבר דבר נדיר. היום גם לא קשה למצוא סוכות כשרות באתרים השונים, ולא סובות של "לצאת ידי חובה" המספיקות לזוג הורים ושני ילדים. הסוכות גדולות, מאובזרות בשולחנות וספסלים, עם ברזיות מים בסמוך – גם למשפחה החרדית ברוכת הילדים.

למבקשים ללון ברחבי הארץ, יש היום מגוון הצעות גדול. בתי המלון, האכסניות, בעלי הצימרים ובתי האירוח נערכו מבעוד מועד לקליטת התיירות החדשה שבה הבסיס הוא אמנם זוג ההורים, אך אלו מגיעים עם משפחה גדולה ומורחבת שבה לעיתים קרובות גם הסבא והסבתא או בקבוצה משפחתית של אחים ואחיות, גיסות וגיסים וכל בני משפחותיהם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במדור חדש זה, היוצא היום לדרך, נביא דיווחים שוטפים על המתחדש בעולם התיירות הדתי והחרדי, אך נשים גם דגש על מתן התשובה לשאלה: לאן? בכל פעם שנעמוד לפני מועדי טיול מתאימים, בערבי חול המועד, בין הזמנים, חופשות וימים פנויים, נגיש מגוון אקטואלי של הצעות, וכל זאת כדי להקל על ההורים והמשפחות.

ולפנינו, כבר, כ-300 רעיונות לביקורים וסיורים בימי חול המועד סוכות הקרוב. במהלך השבוע נעדכן את ההצעות ונוסיף יעדים ואתרים נוספים ולפיכך מומלץ להיכנס יום אחר יום כדי להתעדכן בהצעות החדשות.

אם לכם יש הצעות מעניינות, על מקומות שביקרתם ונהניתם, שתפו אותנו, שלחו את רעיונותיכם לאיטל - ik@kikar.net ונשמח לתת להם ביטוי ונביאם לידיעת הגולשים הרבים באתרנו.

חג שמח וטיולים נעימים, מפרים וזהירים.