אאא

רוכשי מחשבי אייפד פרו, טאבלט הדגל של אפל, התלוננו בפורומים של אתר MacRumors שהמכשירים שלהם הגיעו עם עיקום בגופם, או שנוצר בהם עיקום גם ללא מכה או שימוש יוצא דופן. לפי דיווח של The Verge, אישרה אפל את התופעה ואף טענה שאין בה כל בעיה, שכן העיקום לא פוגע בתפקוד הטאבלט או בשימוש בו.

התופעה נצפתה בכל תתי הדגמים של האייפד פרו 2018, מחשב שמחירו יכול להגיע ל-1,900 דולר בארה"ב. לא ברור מה גורם לאייפדים להתעקם, אך אפל העריכה שמדובר בתופעה שקשורה בהתקררות רכיבי הפלסטיק והאלומיניום שבמחשב.

לטענתה, לא יחמיר העיקום ולא יגרור נזקים מבניים נוספים, אך משתמשים שרוצים להחליף את הטאבלטים שלהם יוכלו לעשות זאת עד 14 יום לאחר הרכישה בארה"ב. לא ברור האם העקמומיות הזו תהווה עילה לגיטימית להחלפת האייפד גם במדינות אחרות ואצל כל הספקים.

תופעת האייפדים העקומים סוקרה בסרטון שפרסם גולש ביוטיוב, בו עיקם בקלות את הטאבלט.

הסרטון זכה ליותר משש מיליון צפיות מאז עלה לפני כחודש, אך אפל דחתה את הטענות ואמרה שהיא עומדת מאחורי איכות המוצר שלה. בנוסף, נטען שמפרסם הסרטון גרם לשבירת הטאבלט להיראות פשוטה וקלה כדי לעורר באז ביוטיוב ולצבור צופים.

בפעם האחרונה שאפל הסתבכה עם בעיות התעקמות באייפון 6 פלוס, זה עלה לה ביוקר; היא נאלצה לצאת בקמפיין תקשורתי נרחב, שינתה את עיצובו של האייפון 6S וגם נאלצה להתמודד עם תופעה של תקלות נרחבות במסכי המכשירים שהביאו לתכנית תיקונים יקרה.