אאא

הצניחה המתמשכת במחיר חבית הנפט ממשיכה להתגלגל לפחות בחלקה גם אל בעלי המכוניות - מינהל הדלק של במשרד האנרגיה מפרסם הבוקר (א') את מחירי הבנזין לחודש ינואר, מהם עולה שבתחילת החודש הבא תרשם ירידה של 18 אגורות במחיר הליטר.

לפיכך, בחצות הלילה שבין שני לשלישי יעודכן מחיר הדלק, כך שליטר בנזין (אוקטן 95, שירות עצמי), לא יעלה על 5.83 שקל לליטר, זאת לעומת 6.01 שקל לליטר כיום. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם. המחיר באילת יוזל במקביל וביום שלישי ליטר בנזין יעלה שם 4.99 שקל לליטר. תוספת בעד שירות מלא באילת תעמוד על 18 אגורות לליטר (ללא מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם.

המס על הדלק התעדכן כלפי מעלה

עיון בנתוני משרד האנרגיה מעלה שעיקר הירידה במחיר הדלק מיוחסת לצניחה של יותר מ-11% במחיר חבית הנפט באגן הים התיכון, היא נקודת הייחוס של השוק הישראלי. מנגד, נרשמה החודש עלייה של כ-1% בשער הדולר. מה שמפתיע שהמדינה עדכנה אוטומטית את שיעור המס הישיר שמוטל על הבנזין, וזה עלה באגורה אחת ותרם להתייקרות.

השורה התחתונה: החל מיום שלישי בבוקר תירשם כאמור ירידה של 18 אגורות במחיר הבנזין, אבל המחיר החדש כבר מגלם מציאות בה 68% מכל ליטר בנזין הם למעשה מסים ישירים ועקיפים שמוזרמים לקופת המדינה.