אאא

יותר בריטים מעדיפים, נכון להיום, שבריטניה תישאר חברה באיחוד האירופי ולא תעזוב אותו - כך עולה מסקר שפורסם היום על ידי סוכנות הידיעות רויטרס, ומצביע גם על כך שהבריטים מעוניינים שההכרעה הסופית בעניין תתקבל על ידם - ולא על ידי הפרלמנט - במשאל עם נוסף.

בריטניה אמורה לעזוב את האיחוד האירופי ב-29 במרץ, אך ראשת הממשלה תרזה מיי נאבקת על כך שהסכם היציאה יאושר על ידי הפרלמנט הבריטי - סוגיה היוצרת חוסר ודאות, אם ההסכם יאושר ואם בריטניה כלל תעזוב את האיחוד האירופי בסופו של דבר.

בסקר שנערך על ידי פירמת הסקרים YouGov מעלה תוצאות מפתיעות. על פי ממצאיו, אם משאל העם היה נערך היום 46% היו מצביעים בעד הישארות באיחוד האירופי, לעומת 39% שהיו מצביעים בעד עזיבה. השאר - 15% - לא היו מצביעים, אינם יודעים איך היו מצביעים או סירבו להשיב על השאלה.

כאשר המשיבים שטרם החליטו ואלה שסירבו להשיב על השאלה הוסרו מהמדגם, התחלקו הקולות כך - 54% השיבו בעד הישארות, לעומת 46% שתמכו בעזיבת האיחוד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ממצאי הסקר עולים בקנה אחד עם סקרים אחרים שפורסמו בחודשים האחרונים, ומצביעים על מגמה הולכת וגוברת של תמיכה בהישארות באיחוד. במשאל העם על הברקזיט שנערך ב-2016 הצביעו 52% מהנשאלים בעד עזיבת האיחוד, לעומת 48% שהתנגדו למהלך.

בסקר שפורסם היום השתתפו יותר מ-25 אלף נשאלים. 41% מהנשאלים השיבו כי החלטה סופית בעניין עזיבת האיחוד צריכה להיות נתונה למשאל עם נוסף שייערך בבריטניה, לעומת 36% שאמרו כי הם מאמינים שהחלטה סופית בעניין צריכה להיות כפופה לאישור הפרלמנט.

בניכוי הנשאלים שלא היו החלטיים, התחלקו הקולות כך - 53% תמכו בעריכת משאל עם נוסף, לעומת 47% שהתנגדו לכך. המחוקקים בבריטניה אמורים להחליט אם לאשר את הסכם עזיבת האיחוד של מיי בשבוע הבא.