אאא

הכביסות, אוי, הכביסות. כל אם עבריה תעיד כי אין לדבר סוף. או כמו שאימנו נהגה לומר: "לשרה אימנו הייתה ברכה בעיסה, לי יש ברכה בכביסה".

זה מתחיל בפעולות קלות כמיון, התאמת תוכנית הכיבוס, הפעלת מכונת הכביסה וייבוש. אך לאחר מכן מגיעה המשימה המתישה ביותר: הקיפול. תמיד נהגנו לחלום על רובוט שיעשה את המלאכה המשמימה הזו עבורנו אך הוא נדמה לנו כרחוק, מסובך ואפילו בלתי אפשרי.

יתכן כי לא עוד. הקו המנחה שעבר ליוצרים של המכונה"FoldyMate" בראש בעת יצירת רובוט שיקפל את הבגדים שלכם, במהירות (בתוך פחות מחמש דקות) וביעילות הוא שקיפול כביסה הוא עניין השייך לעבר, מיושן וארכאי. ובכן, האם העתיד צופן לנו חיים שקטים נטולי הררי כביסה המשוועים להיכנס לארון הבגדים בערימות מסודרות?

 מתוך האינסטגרם goodmorningamerica@

אב הטיפוס האחרון נחשף לאחרונה (ואם להיות כנים, בתחילה חשבנו כי מדובר במכונת צילום). הוא נראה פשוט לשימוש: מטעינים את פריטי הלבוש בחלק העליון של המכונה והם יוצאים מקופלים בתחתיתה, מאורגנים בקפידה על מעין מגש. וכנראה שזה עובד לרוב הצורות והגדלים של בגדים חוץ מפריטים לילדים בגילאי 6 ומטה.

כמו במקרים רבים, ההתרגשות הרבה שאחזה בנו למשמע החדשות המשמחות הללו פחתה מעט כשנתבשר לנו שנכון לכתיבת שורות אלו, המכונה טרם זמינה למכירה בשוק לקהל הרחב. אנו נמשיך לשאת תפילה כי בעתיד הקרוב נוכל לרכוש אותה במחיר הגיוני ושווה לכל נפש. עבור רבים מאיתנו מדובר בהגשמת חלום, לא פחות.