אאא

הישראלים הם בין התיירים המרוצים בעולם, כך עולה ממחקר חדש שערכו באתר RewardExpert שבחן מאילו מדינות מגיעים התיירים המרוצים ביותר ומנגד מהיכן מגיעים התיירים הרוטנים ביותר.

לשם המחקר, עברו עורכי המחקר על 3.5 מיליון ביקורות שפורסמו על 13,410 מלונות ב-70 מדינות, על ידי תיירים מ-83 מדינות ברחבי העולם.

הביקורות מויינו על פי מספר הכוכבים שכללו, כשביקורת של חמישה כוכבים (1,384,241 מכל הביקורות שנבדקו) הוגדרה כ"אושר" מוחלט, בעוד שביקורות של כוכב אחד או שניים (955,754 ביקורות בסך הכל) מעידות על "נרגנות" מוחלטת.

ישראל דורגה שישית ברשימת המדינות ה"מאושרות", זאת הודות לשיעור גבוה במיוחד של דירוגי חמישה כוכבים – 51.24% מכל הביקורות בהשוואה לממוצע הכללי של 38.55% – מספיק כדי להעניק לישראלים את המקום הראשון, אך העדר דירוגים של ארבעה כוכבים הותיר אותנו במקום השישי בלבד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בעקבות זאת רוסיה זכתה בתואר המדינה עם התיירים המרוצים ביותר. מבין 70,755 הביקורות שפרסמו תיירים מהמדינה, 46.16% היו בעלי דירוג חמישה כוכבים. התיירים הרוסים גם היו נדיבים עם דירוגי ארבעת הכוכבים (16.61%). לעומת זאת, פחות מ-5% מכלל הביקורות היו עם כוכב אחד או שניים.

שאר המדינות השמחות כוללות את סרביה, לבנון, אוסטרליה ובלרוס שסוגרת את החמישייה הראשונה. אחרי ישראל מדורגות גיאורגיה, ירדן, ארה"ב וקולומביה.

בצד השני של הסקאלה מתברר כי הספרדים הם התיירים הנרגנים בעולם, זאת על אף המוניטין שיצא למדינה כמקום רגוע וזורם. התיירים הספרדים השאירו את השיעור הגבוה ביותר של דירוגי כוכב אחד או שניים (11.73%), והם גם לא חסכו בשלושה כוכבים (18.68%). נרגנים נוספים הם אירלנד, איסלנד, איטליה, בולגריה, זימבבואה, דנמרק, טורקיה, איראן וליטא.