אאא

חברת התעופה האיסלנדית WOW air עומדת על סף קריסה, כך מדווח הבוקר (ב') בתקשורת העולמית.

לפי דיווחים WOW חלק מטיסות החברה מושבתות מהבוקר, זאת לאחר שחברת התעופה איסלנדאייר הודיעה כי לא תוכל לרכוש את WOW. בעבר קיימה WOW משא ומתן עם קרן ההשקעות אינדיגו פרטנרס.

איסלנדאייר הודיעה בסוף נובמבר 2018 כי היא מבטלת את הצעתה לרכוש את חברת הלואו קוסט וואו אייר (Wow Air), האיסלנדית גם כן, פחות מחודש לאחר שהכריזה על העסקה. "הרכישה המתוכננת של איסלנדאייר את Wow Air לא תצא לפועל", ההודיע אז המנכ"ל הזמני של החברה, בוגי נילס בוגסון. "הדירקטוריונים וההנהלות של שתי החברות עבדו ברצינות על הפרויקט הזה, כך שהמסקנה הזו בהחלט מאכזבת". סקולי מוגנסן, מייסד ומנכ"ל Wow Air, הוסיף כי זה היה פרויקט מאתגר. "מראש היה ברור כי מדובר במשימה שאפתנית להשלים את תנאי רכישת המניות בפרק הזמן הקצר הזה".

WOW אינה מקיימת כיום טיסות לישראל אך היתה אמורה לשוב לטוס לארץ בקיץ.

במאי 2017 הודיעה חברת התעופה האיסלנדית הקטנה, שצי מטוסיה מונה 11 מטוסים כי תקיים טיסות בין ישראל לאיסלנד. המחירים דאז היו נמוכים למדי: 99 דולר לכרטיס לרייקיאוויק ו-149 דולר לכרטיס הכולל המשך לארה"ב.

בקיץ 2018 הודיעה WOW כי תשוב לארץ לשלושה חודשים בלבד וגם פרסמה מחירים לקו. לפי הודעת WOW המחירים שהוצגו היו נמוכים למדי: 180 דולר לטיסה לארה"ב העוברת דרך רייקיאוויק.

קריסתה המתהווה והולכת של WOW עשויה לאכזב את שר התחבורה ישראל כץ, שתלה בה תקוות רבות והקפיד להדגיש כי WOW היא המפתח לטיסות זולות לארה"ב. לפי הודעת משרד התחבורה ב-2017, הסכם התעופה שיזם כץ מאפשר לראשונה לבצע טיסות לואו קוסט בין ישראל לארה"ב ומהווה חלק מן ההסכם "המאפשר לישראלים לרכוש כרטיסים ליעדים חדשים במחיר מיוחד".