אאא

פסח מתקרב. הזמן הזה בשנה שבו כולנו מאווררים את הבית, מנקים, מחדשים וצובעים.

פעם לצביעת החדר הייתה משמעות בלעדית של ניקיון. היינו צובעים את הקירות שהתלכלכו באותו גוון בסיסי בו היו צבועים קודם ומעניקים לו מראה חדש ונקי. לעניות דעתי, זו בדיוק ההזדמנות ללמוד, כיצד באמצעות צבע, נוכל ליצור בחדר אשליית גודל, מרחב וחללים מוגדרים.

תחילה, אני רוצה לנפץ את המיתוס הטוען שצבעים עזים מקטינים את החלל. המיתוס הרווח הזה אינו נכון! כל עוד אנו משתמשים בצבעים העזים בחכמה, הם אף יתנו בדיוק את האפקט ההפוך. אם נבחר קיר אחד בלבד ונצבע אותו בצבע עז, נסיט את תשומת הלב מגודלו של חדר קטן ונעניק בו תחושה של עומק ומרחב.

גם צביעת תקרה בצבע עז, לא בהכרח תנמיך אותה, אלא לעתים תעניק לה מראה מתוחכם של אינסופיות.

אם יש לכם חלל גבוה במיוחד שאתם רוצים להעניק לו חמימות באופן שונה ויוצא דופן: צבעו את התקרה וכ-30-40 מהקיר באותו הגוון. כך תקבלו תקרה נמוכה מעט במראה ותחושה עוטפת ומטשטשת של קיר ותקרה יחדיו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

צילום: מתוך האינסטגרם elledecor@
צילום: מתוך האינסטגרם elledecor@

החדר צר וארוך? על מנת לטשטש מבנה כזה של חלל, צבעו את הקיר הצר ביותר בחדר בצבע עז לבחירתכם והמשיכו עימו גם ב-30-40 ס"מ שבקירות הסמוכים. תוכלו לצבוע כך גם את התקרה באותו הרוחב. באופן הזה, תיצרו מעין נישה בחדר שתטשטש את צורתו המלבנית ותתן לו מראה רחב וסימטרי.

בכלל, בעזרת צבע תוכלו לתחום אזורים בחדר קטן, כמו: איזור המכתביה, איזור המיטה ופינת הספות ולתת להם הגדרה וויזואלית בעזרת צבע בלבד.

טיפ שלי: אם אזרתם אומץ והחלטתם ללכת על גוון בולט בחדר, לכו על זה עד הסוף! בכל מניפה מופיע כל גוון בשבעה טונים שונים, מן הבהיר לכהה. כוונו לכהה ביותר. בחירה בגוון חיוור לא תעניק את אפקט העומק ואף עלולה לתת לחלל מראה עייף ודהוי.

בהצלחה!