אאא

הביטקוין גובר על הבהלה בעקבות פרצת האבטחה החמורה בשבוע החולף ומטפס הבוקר ב-9.6% לשווי של 7,523.16 דולר (לפי אתר CoinDesk) - רמתו הגבוהה ביותר מתחילת השנה.

שוק המטבעות הקריפטוגרפיים כולו מתחזק בעקבות הביטקוין, כאשר מטבעות דיגיטליים מרכזיים דוגמת האת'ריום, הביטקוין קאש וה-EOS רושמים עליות דו ספרתיות ב-24 השעות האחרונות.

נראה שעלייתו העקבית של הביטקוין, שהתחיל את השנה במחיר נמוך מ-4,000 דולר, נובעת משיפור בסנטימנט כלפיו וכלפי הכסף הקריפטוגרפי ככלל. בשבוע שעבר גנבו האקרים ביטקוין בשווי של יותר מ-40 מיליון דולר מביננס, אחת הפלטפורמות הגדולות בעולם למסחר במטבעות וירטואליים.

מוקדם יותר השבוע, ניתוחים טכניים הצביעו על חזרתו של הביטקוין לגדולה, לאחר שהביטקוין צלל עם שוק המטבעות הדיגיטליים ב-2018 ומחק חלק מנסיקתו המטאורית ב-2017.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מדד החוזק היחסי של הביטקוין (RSI), המשמש לזיהוי מומנטום, רשם השבוע את ערכו הגבוה ביותר מאז תחילת 2018 – מעט לאחר שהביטקוין הגיע לשיא כל הזמנים.

הביטקוין פרץ לתודעת הציבור ב-2017, כשמחירו עלה מפחות מאלף דולר עד כמעט 20 אלף דולר תוך פחות מ-12 חודשים. מאז התמתנה ההתלהבות בשוק כלפיו, כאשר מוסדות פיננסיים וקמעונאים מרכזיים סירבו לתמוך בו ובמטבעות קריפטוגרפיים אחרים.

בינתיים ממשיכים אנליסטים שוריים להביע את תמיכתם במטבע, לקראת אחד האירועים הגדולים השנה בענף המטבעות הדיגיטליים - שבוע הבלוקצ'יין בניו יורק ואירוע קונצנזוס 2019 של CoinDesk, שיחל מחר ויימשך כל השבוע בהילטון מידטאון שבניו יורק.