אאא

מחירי הנסיעה במוניות עולים: שר האוצר משה כחלון חתם בתחילת השבוע על החלטת ועדת המחירים הבין משרדית לייקר את מחירי הנסיעה ב-3.2%, לאחר שישראל כץ, שר התחבורה היוצא, חתם עליה עוד לפני שבועיים.

ההתייקרות נובעת מהתייקרות עלויות אחזקת המונית, כפי שזכו להכרה בידי ועדת המחירים המשותפת למשרדי האוצר והתחבורה.

מחיר הנסיעה במונה יתחיל משבוע הבא ב-12.4 שקלים, במקום 12 שקלים. עבור הזמנה טלפונית תשלמו 5.15 שקל במקום 5 שקלים, עבור כל מזווה 4.43 שקל במקום 4.3 ועבור כל נוסע מעבר לשני הראשונים שמעל גיל 6 תשלמו 4.95 שקלים. במקביל יתייקרו שאר התעריפים, כמו מחיר פעימת מונה, נסיעה בכביש 6 ועוד.

ועדת המחירים הבין ממשלתית אישרה את ההעלאה עוד באפריל, וביצועה המתין לחתימת השרים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יו"ר איגוד נהגי המוניות, יהודה בר אור, אמר כי ההתייקרות נועדה לפצות את הנהגים על הגידול בעלויות אחזקת המונית ב-2018, ולא לוקחת בחשבון התייקרויות מתחילת 2019, כמו במחירי הדלק. אלה יבואו לידי ביטוי במועד העדכון הבא, בינואר 2020.

יצוין כי באותו מועד צפויים ממילא להשתנות תעריפי הנסיעה במוניות, עם התקנתם של מונים חדשים, ושינויים בשיטת חישוב מחירי הנסיעה, שאמורים לייקר את הנסיעות בעיר, אבל להוזיל את הנסיעות הבין עירוניות.

נהגי המוניות הביעו חשש ששיטת החישוב החדשה תפגע בהכנסותיהם, ומבקשים לערוך פיילוט בהשתתפות 200 מוניות שיבחן את השפעות השיטה החדשה.