אאא

ניהול חברת סטארט-אפ מצליחה משמעו הקרבת סופי שבוע וחופשות, זה מה שהיה צריך לעשות מייסד מיקרוסופט המיליארדר ביל גייטס.

בוועידה בה השתתף בשבוע שעבר אמר ש"הוא לא באמת האמין בחופשות" בזמן שבנה את ענקית הטכנולוגיה שלו מאפס. כשנשאל בנוגע לדעתו על שמירת האיזון בין החיים לעבודה, ואם הוא השתנה עם השנים, גייטס השיב שלא.

הדברים נאמרו במסגרת דו שיח שלגייטס עם מייסדת ומנכ"לית Eventbrite ג'וליה הרץ באירוע שאורגן למייסדים ע"י חברת יזמות ההון Village Global.

"אני חושב שאדם עלול להאדיר יותר מדי את הרעיון של לעבוד מאד קשה. וזה באמת נכון שלא האמנתי בסופי שבוע ובחופשות", אמר גייטס, שהוסיף שרק כשנכנס לעשור הרביעי של חייו, הוא החל ליהנות שוב מסופי שבוע וחופשות. "אבל כן, יש לי דעה די מחמירה לפיה צריכה להיות הקרבה גדולה בשנים הראשונות," הוא אמר.

גייטס אינו היזם הראשון שמדבר נגד איזון חיים-עבודה בזמן שבונים חברה. למעשה, כמה מראשי החברות הגדולות ביותר בעולם עשו את אותו הדבר. מייסד אמזון ג'ף בזוס אמר פעם ש"החיים והעבודה הם מעגל, לא מאזן", וקידם בכך את האינטגרציה של השניים במקום הפרדתם, או ההפרדה בין החיים האישיים והמקצועיים.

גם מייסד טסלה אלון מאסק אמר שבלתי אפשרי שלא לקיים לו"ז עבודה של 24/7, ואף צייץ פעם בחשבון הטוויטר שלו בעת שסיים יום עבודה במפעל של טסלה בשעה 2:32 בבוקר.

אך אחרים, כמו הכותבת והיזמית אריאנה האפינגטון, טוענים שאי אפשר להיות יצירתיים אם לא לוקחים זמן להירגע ולהיטען מחדש. "

אין דרך להתחבר לחזון וליצירתיות שלכם כשאתם לא נותנים לעצמכם זמן להתחבר מחדש – לא רק אל אלה שאתם אוהבים, אלא גם עם עצמכם ועם חוכמתכם", כך כתבה האפינגטון באתר שלה, Thriveglobal.com.