אאא

סגנון מספר 1 - הסקנדינבי

אתם נכנסים לחלל, סקלת הצבעים בו היא רכה ומינימליסטית וכוללת שחור, לבן ועץ טבעי. נגיעות צבע בולטות בגוונים עזים זורקות רעננות לחלל. החדר מאורגן בקז'ואליות - מרושלת, אך בעלת חן. הסביבה מקרינה חמימות משפחתית ואף לא שמץ של פורמליות.

סלים קלועים ובהם צמחייה מונחים בפינות ועל הקירות מדפי נוי מלאים בתמונות ובאביזרים חינניים. החלונות הגדולים מאירים את החלל באור טבעי ורך. אתם מתיישבים על ספת בד נעימה, רגליכם מונחות על השטיח הגאומטרי בצבעי שחור ולבן, מתרווחים ואומרים: זהו, הגעתי הביתה!

מוצאים את עצמכם מתחברים לתיאור? אם כך, העיצוב המתאים לכם יהיה בסגנון הסקנדינבי.

צילום: עידן גור
צילום: מתוך האינסטגרם [email protected]

לא אהבתם בכלל? המשיכו לקרוא ואולי תמצאו את עצמכם בסגנון הבא:

סגנון מספר 2 - הקלאסי

התקרה הגבוהה מקבלת את פניכם מיד בכניסה. גופי תאורה מרשימים מאירים את החלל ומציפים אותו באור יקרות. אתם מניחים את חפציכם על קונסולת מתכת מוזהבת. לידה ניצבת מראת קיר מרשימה, לצידה מונחת וואזה בעלת גוף חלקלק ובתוכה פרחים בגוונים רכים.

אתם פוסעים לכיוון פינת הישיבה, צעדיכם נוקשים קלות על הרצפה המבריקה ויוצרים צליל מונוטוני ואחיד. הכיסאות ניצבים כמו חיילים בסדר מופתי ליד שלחן הזכוכית, וויטרינות זכוכית סימטריות במיוחד עומדות שקטות בפינה. אתם מתיישבים על ספת העור, רגליכם נוגעות בשטיח האיטלקי קצר הסיבים, מתרווחים ואומרים: זהו, הגעתי הביתה!

מוצאים את עצמכם מתחברים לתיאור? אם כך, העיצוב המתאים לכם יהיה בסגנון הקלאסי.

צילום: באדיבות המצלם
צילום: מתוך האינסטגרם [email protected]

לא אהבתם בכלל? המשיכו לקרוא ואולי תמצאו את עצמכם בסגנון הבא:

סגנון מספר 3 - הכפרי

דלת העץ חורקת תחת ידכם, שידת כניסה מגולפת מעשה ידי אומן בגוון אגוז מקבלת את פניכם בחמימות. הפרקט מבליע בלחש את צעדיכם ומוביל אתכם לחדר מלא פריטים מיוחדים בעלי נופך היסטורי. מולכם ניצבים כיסאות מרופדים בטקסטורות שונות ופרחוניות, מסודרים סביב שולחן עץ עגול, במרכזו מונח בוקה ססגוני.

על הקירות ממוסגרות תמונות של פרחים ונופים. סביב, על מדפי העץ, מוצגים לראווה כלי חרסינה מעוטרים ושלל מזכרות מרחבי העולם, מעין פספורט מוחשי המעיד על מסעם בעולם של בני הבית. אתם שוקעים בספה הפרחונית, כמעט טובעים בתוכה, רגליכם מונחות על שטיח בגווני אדמה, מתרווחים ואומרים: זהו, הגעתי הביתה!

מוצאים את עצמכם מתחברים לתיאור? אם כך, העיצוב המתאים לכם יהיה בסגנון הכפרי.

צילום: מתוך האינסטגרם elledecor@
צילום: מתוך האינסטגרם [email protected]
הגדלה

לא אהבתם בכלל? המשיכו לקרוא ואולי תמצאו את עצמכם בסגנון הבא:

סגנון מספר 4 - המודרני

הדלת הלבנה והחפה מעיטורים נפתחת באטיות רובוטית. מולכם נפרש חלל פתוח המרוהט במינימליות בולטת - על גבול הקמצנית: שולחן, מספר כיסאות, ספה, כורסא ואי מטבח. הקירות מביטים אלינו בריקנות יומרנית: נקיים, אחידים, חפים מכל קישוטים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הצבעוניות בחלל אחידה והרמונית והפריטים המעוצבים בקפדנות, בעלי הגזרה הישרה, בעצם מספרים בעצמם את הסיפור המלא, כמו אומרים: אנחנו לא זקוקים לאביזרים או תמונות, לעיטורים או וואזות. אנחנו הסיפור של הבית. אתם מתיישבים על הספה הנוקשה, רגליכם מונחות על השטיח הלבן, מתרווחים ואומרים: זהו, הגענו הביתה!

מוצאים את עצמכם מתחברים לתיאור? אם כך, העיצוב המתאים לכם יהיה בסגנון המודרני.

צילום: מתוך האינסטגרם home_design_decor@
צילום: מתוך האינסטגרם [email protected]

עדיין לא מצאתם את הסגנון האהוב עליכם? אל דאגה. בדיוק בעבורכם נוצר הסגנון האקלקטי.

בסגנון זה, תוכלו פשוט לקחת אלמנטים אהובים מכל הסגנונות ולשלבם יחד. יש לעשות זאת בזהירות, לשמור בתבונה על אחידות ועל סקאלת צבעים הרמונית וכך, גם לאהוב את החלל שלכם וגם לצאת ידי חובת כל העולמות.