אאא

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ המשיך אתמול (שלישי) בהתקפות שלו נגד גוגל, וטען כי ענקית הטכנולוגיה חתרה נגדו במהלך הקמפיין לנשיאות ב-2016, והזהיר כי הוא "עוקב מקרוב" אחרי החברה לקראת הקמפיין ב-2020, שבו הוא מתכוון להתמודד שוב. עם זאת, טראמפ לא סיפק שום הוכחות להאשמות הללו.

בשורה של ציוצים בטוויטר תקף טראמפ גם את מנכ"ל גוגל סונדר פיצ'אי והעלה שאלות הנוגעות לעבודה של החברה בסין, על אף שמוקדם יותר פורסמה הודעה רשמית מצד הממשל כי לא הוטלו הגבלות על העבודה הזו.

"אנחנו משקיעים מאמצים נרחבים כדי לבנות את המוצרים שלנו ולהתוות את המדיניות בדרכים שלא כוללות הטיות פוליטיות", נמסר בהצהרה מטעם גוגל.

טראמפ מצידו טוען כי גוגל וחברות טכנולוגיה נוספות מעניקות לו ולפוליטיקאים שמרנים אחרים יחס לא הוגן. הוא אף העלה את האפשרות להרחיב את הרגולציה על הסקטור.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מחוקקים נוספים קראו גם להגדלת הרגולציה על התעשייה, זאת לאחר דיווחים על מידע שגוי שפורסם ברשתות החברתיות במהלך קמפיין הבחירות, והגילויים על מעורבות רוסית דרך הרשתות החברתיות.

טראמפ האשים אתמול את גוגל בפעולות "מאד לא חוקיות" אך כאמור לא גיבה את הדברים בהוכחות, ולא הוגשו נגד החברה כתבי אישום. "שיבוש תוצאות לטובת מטרות פוליטיות יפגע בעסקים שלנו ומנוגד למשימה שלנו לספק תוכן מועיל לכלל המשתמשים שלנו", נמסר עוד מגוגל.

בחודש שעבר נפגש טראמפ עם פיצ'אי בבית הלבן , ולאחר הפגישה עדכן שר האוצר סטיבן מנושין כי הובטח לממשל כי העבודה של גוגל עם סין "היא מוגבלת ביותר". זה כמובן לא מנע מטראמפ להשתמש בחשבון הטוויטר שלו כדי להטיח האשמות דומות בגוגל.