אאא

חברות שותפות של מיקרוסופט האזינו להקלטות של צרכנים שנעשו דרך קונסולת המשחקים אקסבוקס One - כך לפי דיווח באתר Motherboard. הציתותים החלו כבר בימיה הראשונים של הקונסולה ב-2013, כשניתן היה לשלוט על המכשיר באמצעות הודעות קוליות שכוונו למצלמת הקינקט, אך המשיכו גם לאחר שמיקרוסופט הוסיפה את הסייענית החכמה קורטנה.

לפי הדיווח, קבלנים של מיקרוסופט היו יכולים להקשיב לאותן הקלטות מ-2014, יתכן שאף קודם לכן. מרביתן היו מכוונות, כלומר הוראות שנתנו המשתמשים לקונסולה לבצע פונקציות מסוימות, אך היו גם הקלטות שבוצעו בסתר, בלי ידיעת הלקוחות.

מיקרוסופט הודתה בעבר כי שותפיה קיבלו גישה להקלטות וכן לשיחות סקייפ כשהשתמשו בפיצ'ר התרגום. בכל המקרים, התעקשה ענקית התוכנה כי הדבר נעשה כדי לשפר את יכולות הזיהוי הקולי של האפליקציות. "הבהרנו כבר מזמן שאנחנו אוספים מידע כדי לשפר את השירותים הקוליים, ושהמידע הזה נבדק לעיתים על ידי הספקים", נמסר בתגובה מצד החברה.

עם זאת, חלק מאותם ספקים הודו כי שמעו לעיתים קרובות ילדים; זה לא מפתיע במיוחד בהתחשב בכך שמדובר בקונסולת משחקים, אך יש לזכור שרגולציות הפרטיות הנוגעות לילדים מחמירות יותר מאשר למבוגרים. בחודש שעבר הודיעה מיקרוסופט כי בכוונתה להסיר את קורטנה מהקונסולות.

בשבועות האחרונים התגברה הביקורת כלפי חברות הטכנולוגיה הגדולות, ביניהן אפל, אמזון וגוגל, שמאפשרות לספקים להקשיב להקלטות בין אם דרך סירי, אלקסה או גוגל אסיסטנט, בהתאמה. החברות הבטיחו כי ינקטו צעדים כדי להפוך את המדיניות שלהם לברורה יותר ולספק יותר שליטה על ההקלטות.

"אנחנו תמיד מקבלים את אישור הלקוחות לפני שאנחנו אוספים מידע מהקלטות קוליות", טענו במיקרוסופט. "אנחנו נוקטים בצעדים כדי להגן על הפרטיות, ודורשים שניהול המידע יהיה בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר של פרטיות כפי שמתבקש בהתאם לחוק". עוד הוסיפו כי הם מחפשים דרכים להעניק ללקוחות יותר שקיפות ושליטה על המידע.