אאא

עונת החופשות עדיין נמשכת, אך רוב היעדים הפופולאריים עמוסים וגובים מחירים גבוהים בהתאם לביקוש. מסיבה זו חברו ברשות הדואר הבריטית לחברת השכרת הדירות Airbnb כדי למצוא את היעדים הזולים ביותר באירופה לחופשה קצרה של שני לילות, שיחליפו ערים אהובות אך יקרות כמו פריז ואמסטרדם.

רשימת 10 הערים הזולות שחיברו מאפשרת למטיילים ליהנות מהתרבות, האוכל והנופים המאפיינים את בירות אירופה מבלי לשבור תכנית חיסכון. יתרון נוסף לערים ברשימה: הן לא סובלות מצפיפות ומעודף תיירים כמו לונדון או רומא.

דירוג הערים מתבסס על חבילה של 10 פריטים, ביניהם העלות של שני לילות בדירת Airbnb, בקבוק יין, ארוחה של שלוש מנות והשכרת אופניים ליום. לפי הבדיקה שבוצעה, לבוב באוקראינה מספקת את החוויה הטובה ביותר בעלות הנמוכה ביותר – 152 יורו לחופשה זוגית. עם זאת, יש לציין שהעלות המחושבת לא כוללת את כרטיסי הטיסות.

ואלה 10 הערים:

10. אלקמאר, הולנד

אלטרנטיבה לאמסטרדם. אלקמאר בצפון הולנד ידועה כעיר הגבינות. חופשה קצרה תעלה 453.361 יורו, כולל 188 יורו לשני לילות בדירת Airbnb.

9. ליסבון, פורטוגל

אחת הערים המוכרות יותר ברשימה. בירת פורטוגל נותרה פנינה זולה יחסית, כשעלות חופשה קצרה לזוג עומדת על 418.173 יורו, כולל דירת Airbnb לזוג לשני לילות בעלות של 179.5 יורו. גם במקרה הזה מדובר בעיר שזולה יותר מאמסטרדם, שלפי החישובים חופשה בעיר ההולנדית עולה 491.35 יורו.

8. מוסקבה, רוסיה

עיר מוכרת נוספת ברשימה שמציעה מחירים סבירים. חופשה קצרה בבירת רוסיה תעלה לזוג בסביבות 371.6 יורו, כולל 82.8 יורו לשהות בדירת Airbnb.

7. בארי, איטליה

פנינה נסתרת בדרום איטליה. עיר הנמל מציעה למבקרים מסעדות מעולות, סיורים באזור העתיק וטיסות המשך קלות ליוון או קרואטיה. חופשה קצרה תעלה לזוג 325.35 יורו, כולל 108.3 יורו לשכירת דירה לשני לילות.

6. אנטליה, טורקיה

עיר הנמל הידועה בטורקיה השוכנת על החוף ומציעה חופשת בטן גב. חופשת קצרה עולה 271.4 יורו, כולל 69.6 יורו לשכירת דירה.

5. קובנה, ליטא

העיר נראית כאילו היא לקוחה היישר מאגדת ילדים, כולל מבנים אדריכליים מעניינים. חופשה קצרה בעיר תעלה 261.7 יורו, כולל השכרת דירה לשני לילות בעלות של 61.9 יורו, והעברות משדה התעופה למרכז העיר בעלות של פחות מיורו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

4. קושיצה, סלובקיה

בזכות המגדלים הגותיים, מרכז העיר הוותיק והפאבים המודרניים, העיר הזו שקיימת מאז ימי הביניים היא יעד מעולה לחופשה קצרה אך זולה. זוג יכול ליהנות ממנעמי המקום עבור 216.13 יורו, כולל 81.8 יורו להשכרת דירה לשני לילות.

3. קטוביץ', פולין

העיר הזו בדרום פולין היא אלטרנטיבה טובה לוורשה ולקרקוב. חופשה קצרה תעלה לזוג 212 יורו בלבד, כולל 68.5 יורו להשכרת דירה לשני לילות. יציאה בערב לקוקטיילים יכולה להסתכם ב-8.8 יורו.

2. טירנה, אלבניה

בירת אלבניה עברה מהפך בעשור האחרון וכיום מציעה למבקרים תרבות קפה מרשימה, מסעדות טובות וקסם, הכל בעלות של 169.6 יורו, כולל 54 יורו להשכרת דירה – המחיר הזול ביותר מכל הערים ברשימה.

1. לבוב, אוקראינה

העיר הזו במזרח אוקראינה מציעה קסם דומה לזה של ערים פופולאריות יותר כמו פראג או קרקוב, אך עם הרבה פחות תיירים. היא מציעה שלל בתי קפה אופנתיים ורשת מחתרתית של מבשלות בירה. חופשה קצרה תעלה לזוג 152 יורו, כולל 60.8 יורו להשכרת דירת Airbnb לשני לילות.