אאא

הנהלת סלקום צפויה לפטר מאות עובדים במסגרת תוכנית התייעלות מקיפה. לכלכליסט נודע כי המהלך, הנחשף כאן לראשונה, צפוי לצאת לפועל מיד לאחר חגי תשרי.

הליך הפיטורים צפוי להסתיים במהלך 2020. על פי התוכנית, תפטר הנהלת סלקום 500-600 עובדים – כ-20% מכוח האדם שלה. מדובר ברעידת אדמה באחת מחברות הסלולר הגדולות בישראל.

סלקום מעסיקה כ-3,000 עובדים ומדובר במהלך חד וכואב שאמור לצמצם את ההוצאות השנתיות שלה בכ-150 מיליון דולר. החברה מנוהלת ע"י ניר שטרן ובראש הדירקטוריון עומד עמי אראל.

עוד נודע לכלכליסט כי בניסיון לחזק את הונה העצמי מתכוונת סלקום לצאת במהלך של גיוס הון בסך של 400-500 מיליון שקל ככל הנראה בהנפקת זכויות. הונה העצמי של סלקום עמד בסוף הרבעון השני על 1.63 מיליארד שקל והיא נסחרת בשווי 835 מיליון שקל בלבד אחרי שאיבדה מתחילת השנה למעלה מ-60% משוויה. זאת למרות זינוק של 5.5% במניה היום (א').

המצוקה בסלקום מתבטאת גם בתשואות האג"ח שלה, שעלו בצורה ניכרת לאחרונה ומתקרבות לתשואת זבל. אג"ח י"ב, הסדרה הארוכה, נסחרת בתשואה של 7.3% ואילו סדרה ו' הקצרה נסחרת בתשואה 8.4%. ב-2010, תחת נוחי דנקנר כבעל שליטה, נסחרה סלקום בשווי 10 מיליארד שקל, ומאז איבדה 92% משוויה.

שאלה מהותית היא אם דסק"ש, באמצעותה מחזיק אדוארדו אלשטיין בשליטה בסלקום, תשתתף בגיוס, ולכלכליסט נודע כי היא אכן מתכוונת לעשות זאת ואף העבירה מסר ברוח דומה לסלקום. דסק"ש מחזיקה ב-47% ממניות סלקום והיות שהגיוס יגדיל ב-40%-50% את הון החברה, אם דסק"ש לא תשתתף היא עלולה לאבד את השליטה בה.