אאא

העיתון העיתון הבריטי "דיילי טלגרף" יוצע למכירה, בעוד הבעלים, התאומים המיליארדרים דיוויד ופרדריק ברקלי שוקלים האם להפטר מרשתות התקשורת שבידיהם.

האחים בעלי התואר סר, בני ה-84, מחזיקים בבעלות על העיתון מאז 2004, אך עורכים כעת סקירה מחודשת של רבים מעסקיהם, שכוללים גם את מלון ריץ בלונדון (The Ritz London).

מקור המקורב לאחים אישר שמכירת הטלגרף נדונה, אך עדיין לא ננקט שום צעד מעשי בנושא. הרווחים של קבוצת המדיה טלגרף, שתמכה בברקזיט, ירדו ל-900 אלף פאונד בשנה שעברה, בעיצומה של תוכנית התאוששות שבראשה עמד מנכ"ל הקבוצה ניק יו, שקיווה להפוך את החברה לעסק שמתבסס על מנויים דיגיטליים.

כבר כמה שנים יש שמועות שהאחים ברקלי מחפשים קונה פוטנציאלי לעיתון שלהם, אם כי למרות ספקולציות רבות בנושא מעולם לא היה שום צעד למימושן. בדיווח מהזמן אחרון ב"טיימס" הלונדוני נאמר שהאחים מעוניינים למכור את העיתון בתוך שנה-שנה וחצי, למרות שטרם מונו האנשים שיטפלו בנושא.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

המחזור של הטלגרף – בדומה למצבם של כל העיתונים המודפסים – צלל בשנים האחרונות. שמות רבים הועלו כקונים אפשריים – כולל ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל אמזון. אך נראה שיהיה קשה למצוא קונה לעיתון בסביבת המדיה הנוכחית.

מספר אנליסטים הזכירו לאחרונה את שמה של בעלת ה"דיילי מייל" – חברת DMGT – כרוכשת אפשרית, וזאת על רקע הידוק השורות בתעשיית המדיה המודפסת בשנים האחרונות, במסגרתו רכשה בעלת עיתון ה"מירור", טריניטי מירור, את ה"אקספרס" וה"דיילי סטאר" בפברואר 2018.

האחים ברקלי מחזיקים בבעלותם גם את ה"ספקטייטור" ועסקים נוספים, ביניהם חברת הקמעונאות ליטל וודס (Little Woods) וחברת המשלוחים Yodel. הם הבעלים גם של האי ברצ'ו Brecqhou שבתעלת לה-מאנש, עליו הם בנו את בית הכפר שלהם שמעוצב כמו טירה, ונמצא במרכזו של סכסוך ארוך שנים ביניהם לבין תושבי האי סֶרְק ( Sark). הם הפסידו לאחרונה במשפט נגד תיאטרון בצרפת בטענה שמחזה שהעלה לעג להם.