אאא

פייסבוק הסירה 3.2 מיליארד חשבונות מזויפים בין החודשים אפריל וספטמבר השנה - כך לפי דו"ח ניטור תוכן האחרון שלה, אותו פרסמה אמש (רביעי). בנוסף, מחקה מיליוני פוסטים שהציגו התעללות והתאבדויות, לצד תוכן בעייתי אחר. המספר הזה כמעט כפול ביחס למספר החשבונות שהוסרו במהלך אותה תקופה אשתקד, אז הוסרו 1.55 מיליארד חשבונות, על פי הדיווח.

הנהלת הרשת החברתית חשפה בפעם הראשונה כיצד פוסטים רבים מוסרים על ידה גם מאינסטגרם, שזוהתה כיעד אפשרי לפייק ניוז ותעמולה זרה. הגילוי הפרואקטיבי של הפרות תוכן היה נמוך בכל הקטגוריות באינסטגרם לעומת פייסבוק - בה יישמה החברה לראשונה רבים מכלי הזיהוי שלה, טענה החברה בפוסט שפרסמה.

לדוגמה, החברה אמרה שפעולה פרואקטיבית מצידה הייתה אחראית ל-98.5% מהתוכן שזוהה כקשור לטרור בפייסבוק, ול-92.2% מהתוכן מסוג זה שזוהה באינסטגרם. היא הסירה יותר מ-11.6 מיליון פריטי תוכן שהציגו תוכן בעייתי בפייסבוק, ו-754,000 פריטים כאלה מאינסטגרםבמהלך הרבעון השלישי.

רשויות אכיפת החוק מודאגות מכך שפייסבוק מתכננת לתת יותר פרטיות למשתמשים ע"י הצפנת שירותי המסרים של החברה, ושהדבר יחבל במאמצים להילחם בדברים בעייתיים. בחודש שעבר אמר מנהל ה-FBI כריסטופר ווריי שהשינויים יהפכו את הבעיה ל"חלום שהתגשם עבור עבריינים".

פייסבוק הוסיפה בפעם הראשונה בדו"ח שלה גם מידע על פעולות שנקטה בנוגע לתוכן שכולל פגיעה עצמית. לדבריה היא הסירה כ-2.5 מיליון פוסטים ברבעון השלישי שהציגו או עודדו התאבדות או פגיעה עצמית. כמו כן, הסירה גם 4.4 מיליון פריטים שהיו קשורים למכירת סמים.