אאא

יועץ התקשורת לשעבר של בנימין נתניהו ועד המדינה בתיק 4000, ניר חפץ, שלח הערב (שבת) מכתב התראה בטרם תביעה לפרשן הפוליטי יעקב ברדוגו, זאת לאחר שלטענתו שלח בקבוצת וואטסאפ בשם "אחדות בליכוד" צילום חלקי ממסמך שהוגש על ידי סנגוריו של נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה, החוסה תחת צו איסור פרסום.

חפץ טוען באמצעות עורכי הדין אילן סופר ורון אביב, כי "מטרתו הברורה של הפרסום האסור, היתה לבזות את חפץ ולהשפילו, תוך פגיעה קשה וחמורה בפרטיותו, ואגב ביצוע שורה ארוכה של עוולות נזיקיות, לרבות הפרת חובות חקוקות, ובין היתר שיבוש הליכי משפט, הדחת עד, הטרדת עד, וכמובן הפרה בוטה וישירה של צו איסור הפרסום".

בנוסף, טוען חפץ במכתב כי "מצוי בידינו מידע חד משמעי, מגוף ראשון, השופך אור חדש אודות פעולות ומגעים סמויים מעין הציבור, שקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו בתחילת שנת 2016 בנוגע למינוייך לתפקיד שדר ומגיש בכיר של תכנית אקטואליה יומית בשעת האזנת השיא של גל"צ. כידוע לך היטב, זמן קצר לאחר ביצוען של פעולות חשאיות אלה זכית במינוי בו חשקת זמן רב, הפכת בזכותו לדמות ציבורית רבת השפעה, והס מלהזכיר את העובדה כי אתה נהנה מאז גם ממקור הכנסה קבוע, הנשען על תקציב הביטחון".

חפץ דורש מברדוגו להתנצל בפניו באופן פומבי ולפצותו בגין הנזקים שנגרמו לו עקב הפרת איסור פרסום וחשיפת מידע עליו חל איסור פרסום בקבוצת הוואטסאפ "אחדות בליכוד" שבה הוא חבר יחד עם מאות אחרים. חפץ חושף במכתב כי לאחר ביצוע אותן פעולות חשאיות, זכה ברדוגו במינוי בו חשק זמן רב, הפך בזכותו לדמות ציבורית רבת השפעה, ואף נהנה ממקור הכנסה קבוע, הנשען על תקציב הביטחון.

"מקפצה זו", מציין חפץ, "הוגשה לך, חרף העובדה שלא היית משופע בניסיון משמעותי קודם להגשת תכנית אקטואליה יומית כה יוקרתית, משפיעה ובעלי שיעורי האזנת שיא". עוד מוסיף חפץ ומציין כי "למיטב ידיעתו , לאורך שנים רבות היית בעיקר איש עסקים, וכן ניהלת חברות וגופים סטטוטוריים, ושימשת כעוזר לאישים בכירים בליכוד וכעסקן פוליטי".

עו"ד סופר כותב כי ברדוגו מודע לאיסור הפרסום, וכי עשה זאת ביודעין ומתוך "כוונת מכוון לפגוע פגיעה קשה וחמורה בחפץ באופן אישי, אגב פגיעה גם בבני משפחתו". עוד הוא טוען כי פעולה זו של ברדוגו היא "חלק מקמפיין הסתה מתוזמר כנגד חפץ", הכולל גם גורמים נוספים, כולל יאיר נתניהו, שר המשפטים אמיר אוחנה ועוד, שמטרתו להלך על חפץ אימים ולהפעיל עליו לחצים כבדים כדי שיחזור בו מעדותו, לבצע בו רצח אופי ולגרום לו להתייצב על דוכן העדים כשהוא מורתע וחושש לשלומו ובטחונו.

חפץ, שכיתב על המכתב גם את מפקד גל"צ שמעון אלקבץ, את היועצת המשפטית של התחנה מאיה בלומנפלד ואת הפרקליט הצבאי הראשי, האלוף שרון אפק, דורש מברדוגו להתנצל על הפרסום.

צירופו של ברדוגו כפרשן ומגיש היומן היה בתקופת כהונתו של ירון דקל כמפקד גל״צ. ממשיכו של דקל כמפקד גל״צ, שמעון אלקבץ, אף הרחיב את זמן השידור שניתן לברדוגו בתחנה.

מיעקב ברדוגו טרם נמסרה תגובה.