אאא

"עבור כל מי שמאמין בתנ"ך, מדובר בהישג עצום בקנה מידה זהה להכרת הנשיא בירושלים כבירת מדינת ישראל", אומר ד"ק מייק אוונס מייסד מוזיאון ידידי ישראל החבר בועדה המייעצת של טראמפ.

אמש, משרד החוץ האמריקני דחה את מזכר הנזל, שקבע את התקדים לפיו "ההתיישבות" הישראלית  בשטחי ביהודה ושומרון נחשבת כלא חוקית. הכרזה היסטורית זה הינה בעקבות קביעתו של בית המשפט האירופי לצדק כי הם יסווגו מוצרים שיוצרו מההתיישבויות היהודיות ביהודה ושומרון.

לדבריו, "ביטול מעמדם הלא חוקי של ההתיישבות ביהודה ושומרון הינו מהלך היסטורי ומכה גדולה לתנועת ה-BDS הקוראת להחרים את ישראל. הצהרה זו של ארה"ב נוגדת את החלטתו של בית הדין האירופי לצדק, הקורא לתייג מוצרים שיוצרו מיהודה ושומרון, "מוצרי מזון שמקורם מ"השטחים הכבושים" צריכים לכלול אינדיקציה אודות מוצאם".

"בקרב הקהילות החזקות ביותר בארה"ב רואים ביישובי יהודה ושומרון "אדמות תנ"כיות, אנו מאמינים כי אחת מהסיבות שאמריקה התברכה בשנים האחרונות היא עמידתה לצד ישראל. אנו חייבים לתמוך במדינת ישראל".

עוד הוסיף אוונס ואמר כי: "אמריקה קבעה כי התנ"ך איננו לא חוקי יותר. במילים אחרות, במהלך זה ארה"ב מכירה בנבואות התנ"כיות ביהודה ושמרון ואת היותם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. הוא מאמין גם כי מהלך זה יאפשר למדינת ישראל להכריז על ריבונותה בשטחים נוספים".

תומכי ישראל והנשיא דונלד טראמפ מאמינים כי הנשיא הזה עשה מעל ומעבר ויותר מכל נשיא אחר בתולדות ישראל על מנת להעצים ולבסס את בטחונה של ישראל. 

ד"ר מייק אוונס הכריז כי מוזיאון ידידי ישראל בבירה יבנה מיצג שיוקיר את פועלו של טראמפ למען מדינת ישראל והעם היהודי. אוונס העניק את פרס ידיד ישראל לנשיא דונאלד טראמפ בחדר הסגלגל ובמעמד יו"ר חבר הנאמנים הבינלאומי של מוזיאון ידידי ישראל, שמעון פרס ז"ל.

יצוין כי ד"ר מייק אוונס, תומך מובהק במדינת ישראל, ערך מספר אירועים להוקרת קשרי הידידות בין ישראל וארה"ב ובראשם אירוע גאלה לרגל מעבר שגרירות ארה"ב לירושלים. כמו כן, אוונס  אירח מנהיגים מרחבי העולם במוזיאון ידידי ישראל שהקים בירושלים הבירה.