אאא

הביטקוין נופל לשפל של חצי שנה על רקע חששות מהגבלות נוספות שיוטלו על המטבע הקריפטוגרפי בסין.

מחיר הביטקוין יורד היום (ב') ב-7% ל-6,745.7 דולר, כך לפי אתר CoinDesk, זאת בהמשך לנפילה של יותר מ-14% שרשם המטבע הווירטואלי בשבוע שעבר, שאותו פתח במחיר של 8,485 דולר. זוהי הפעם הראשונה מאז חודש מאי שהביטקוין נסחר בפחות מ-7,000 דולר - מחיר שנחשב לרף פסיכולוגי חשוב.

המטבע הקריפטוגרפי המצליח בעולם רושם רצף ירידות של שמונה ימים, זהה באורכו לרצף הירידות שרשם ב-2014, כך על פי התמחור של אתר Bitstamp שמתעד את תנודות המטבע מאז 2011, וכולל מסחר בסופי שבוע.

ביום שישי אמר הבנק המרכזי של סין למשקיעים שמעורבים במסחר במטבעות קריפטוגרפיים שעליהם להיזהר ממטבעות וירטואליים. מוקדם יותר החודש הוציאו שומרי סף בשנגחאי קריאה לביצוע ניקוי אורוות בחברות שמעורבות במסחר במטבעות קריפטו, בעוד ארגון שומר סף מבייג'ינג הזהיר מפעילויות המרה לא חוקיות.

"המשקיעים יכולים למצוא יותר סיפוק בשווקים המסורתיים ללא התנודתיות האגרסיבית והשווקים הלא שקופים", אמר ג'פרי היילי, אסטרטג שווקים בכיר לאזור אסיה-פסיפיק באואנדה. "עלייה בת קיימא של הביטקוין תצריך קריסה מוחלטת של שיחות הסחר, אם הרשויות הפיננסיות ברחבי העולם ימשיכו להתנגד למטבעות הדיגיטליים".

לצד זאת, נשמעים בשוק קולות נוספים בנוגע לסיבה לצלילה של המטבע הווירטואלי. האנליסט אדם ווטס מ-eToro UK אמר ביום שישי שהסוחרים מאשימים את נפחי המסחר הנמוכים ואת ההחזרים האטרקטיביים מנכסים מסורתיים.