זוהי שעת בוקר מוקדמת במיוחד, מעט יותר מדי, בה אפילו השמש טרם הקיצה משנתה והפציעה ברקיע. אתן ממהרות לצאת מן הבית למקום העבודה כי בזיעת אפיך תאכל לחם ואין מנוס, גם בימות החורף. לצורך כך התהדרתן באאוטפיט רב שכבתי שיגן עליכן מפני הכפור שממתין לכן שם בחוץ - הכולל סודר צמרירי, מעיל פוך עתיר נוצות איכותיות, גרביון אטום ואפילו זוג כפפות, שיהיה ליתר בטחון ואז, היא מכה בפניכן במלוא עצמתה, רוח פרצים מקפיאת עצמות.

אתן עוטפות את פניכן ברדיד שהטמנתן בתיק והוא חוסם את מעבר החמצן לקנה הנשימה שלכן. הדבר היחיד שעובר בראשכן הוא: 'למה אינני יכולה להגן על אפי הסולד מהכפור, רק עליו, בדיוק כמו שאני מגנה על הידיים והרגליים, כמו שסבתא תמיד ממליצה?'.

נשמע לכן מוכר? חברות, יש לנו חדשות טובות ורעות עבורכן: כמה חבר'ה אמביציוזיים הגו פתרון זול לבעיה שלכן. יש רק עניין אחד: הוא לא בדיוק האקססורי הכי מחמיא, או כזה שיגרום לקולגות שלכן במשרד לקחת אתכן ברצינות יתר. אנחנו כמובן מדברות על, הבנתן נכון, מחמם אף. כן כן, בדיוק כמו מחמם אוזניים, רק לאף.

צילום: מתוך האתר ''The Nose Warmer''
צילום: מתוך האתר "The Nose Warmer Company"

הרשו לנו להסביר: מוצר מאד ספציפי זה נועד לעשות בדיוק את מה ששמו מרמז - לכסות את האף שלכן באריג ששומר על חום הגוף ועל בריאות איתנה (מחקר שנערך באוניברסיטת "ייל" מצא כי ירידה ב-4 מעלות בטמפרטורת האף, פוגעת במערכת החיסון ואתן לא רוצות לקחת פה אף סיכון מיותר), תוך השארת שטחי שאר הפנים חשופים, כך שיהנו מאוויר טבעי ונקי. לא תאמינו, אבל בני אדם ברי דעת באמת רוכשים ומרכיבים אותו.

צילום: מתוך האתר ''The Nose Warmer''
צילום: מתוך האתר "The Nose Warmer Company"

היצירה הסרוגה בעבודת יד הביזארית הזו הגיעה לראשונה לידינו בשנת 2018 ונדמה שאנשים עדיין מייצרים את המסכות הכירורגיות המיניאטוריות / אפי הליצן הללו, הזמינים לקניה ברשת בשלל טקסטורות - כמו פליז, צמר, פרווה מלאכותית והדפסים - בצבעים חלקים או במנומר, דלמטי, משובץ ועוד.

צילום: מתוך האתר ''The Nose Warmer''
צילום: מתוך האתר "The Nose Warmer Company"

אנחנו לא רוצות לדחוף את האף, אבל נדמה לנו שהארון שלכן ישמח למחמם אף אפנתי אחד או שניים ואם, על אף כל הטיעונים שלנו טרם השתכנעתן, זכרו שפורים מעבר לפינה. רק אומרות.