למי אתם פחות מאמינים?
 
אאא

יו"ר 'ימינה', שר הביטחון נפתלי בנט הודיע הבוקר (חמישי) כי האיחוד בימין הוא לא בלוק טכני, ולדבריו רשימת ימינה תישאר סיעה מאוחדת אחרי הבחירות.

"התאחדנו. ‏לא בלוק טכני, סיעה מאוחדת לפני ואחרי הבחירות. ‏ימינה - טב", כתב בנט, "‏גאה להנהיג תנועה שמחברת את כל הימין האידיאולוגי וכל גווני הציונות הדתית: ‏דתיים, חילונים, מסורתיים, חרד"לים, ליברלים - כולנו בעד שלמות ארץ ישראל ועם ישראל, ומסורת ישראל. ‏חירות האדם. ‏הנבחרת הכי טובה בישראל. לניצחון".

אמש, רגע לפני תום מועד הגשת הרשימות, הצטרף רפי פרץ, יו"ר 'הבית היהודי' לרשימה בהובלת בנט, תוך שהוא מפר את ההסכם עליו חתם לריצה משותפת עם איתמר בן גביר ו'עוצמה יהודית'.

 הצהרת איתמר בן גביר, אחרי הבגידה (צילום: ערוץ כנסת)

יו"ר הבית יהודי, רפי פרץ, התייחס לאיחוד רשימת "ימינה" ואמר כי הוא החליט לרוץ ברשימה אחת משותפת "שתציל את מדינת ישראל כולה". בנוסף, פרץ ביקש סליחה מאיתמר בן גביר על ביטול ההסכם עבור האיחוד: "בלב כבד, קיבלתי את אחת ההחלטות הקשות בחיי. אבקש את סליחתו של ‎איתמר בן גביר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

שרת התרבות מירי רגב, קראה בשעה האחרונה למפלגת 'עוצמה יהודית' לא להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. בפוסט שפרסמה בדף הפייסבוק שלה ציינה רגב כי "אמש ניסה בנימין נתניהו לעשות הכל כדי למנוע את תרחיש בחירות 92. אבל עוד לא מאוחר לתקן".

"אני קוראת לעוצמה יהודית לקבל על עצמה מנהיגות אחראית ולפרוש מן המירוץ כדי שלא נחזור על שגיאת העבר", הוסיפה רגב והזכירה כי "הבחירות של 92 עמדו בסימן הרהב, האגו והפנטזיות של הימין. לא פחות מ-6 מפלגות ימין שונות התמודדו באותה מערכת בחירות: מולדת, צומת, מפד"ל, תחיה, גאולת ישראל והתורה והארץ. הימין הסרוג אז כמו היום חווה משבר. הימין התפנה אז להתחרות על הקול הימני, תוך ירי בנגמ"ש".

"איך זה נגמר? תחיה, גאולת ישראל, התורה והארץ לא עברו את אחוז החסימה וגרמו לבזבוז של כ-48,500 קולות", כתבה רגב.