אאא

אמזון עובדת על פיתוח חדש שיאפשר ללקוחותיה לשלם עם כרטיס האשראי שלהם בעזרת כף היד. על פי הדיווח של הוול סטריט ג'ורנל מהיום (ראשון), אמזון כבר החלה לעבוד עם ויזה על הפרויקט. סריקת כף היד תאפשר ללקוחות לשלם בקופה על המוצרים שהם קנו. המערכת תשווה את טביעת כף היד למאגר ותמשוך את כרטיס האשראי המקושר לה.

בעוד תכניתה של אמזון נמצאת בשלביה הראשונים, החברה כבר עובדת על פי הדיווחים עם חברת ויזה כדי לנסות את מסופי הסריקה, ודנה בפרויקט גם עם מסטרקארד, ג'יי פי מורגן צ'ייס, וולס פארגו ו-Synchrony Financial.

ענקית הקמעונאות כבר הגישה בקשת פטנט ל"מערכת זיהוי ביומטרית ללא מגע" שמשתמשת ב"סורק יד" כדי להפיק את תמונת כף היד של הלקוח.

המערכת אינה הניסוי הראשון של אמזון בתחום התשלומים בחנויות פיזיות. גם רשת אמזון גו, שבה הלקוחות לא צריכים לעבור בקופה כדי לשלם היא חלק מהניסיונות שלה בתחום. אמזון מנסה כבר תקופה מסוימת לשתף פעולה עם גופים פיננסיים כגון חברות כרטיסי אשראי כדי להגדיל את מקומה בחיי המשתמשים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

החברה כבר מחזיקה בתכניות התרחבות משמעותיות לחנויות האמזון גו שלה, על פי דיווחים מהחודשים האחרונים היא מתכננת לפתוח עוד אלפי נקודות מכירה ואף עשויה למכור את הטכנולוגיה לרשתות קמעונאות או לחנויות.

כמו כן היא מנסה לשכלל את שירות התשלום הקולי שלה שנקרא אמזון פיי ושמיועד בעיקר לעבוד עם אלקסה, הסייענית הקולית שלה.

מידע שייאסף מסורקי כף היד יישמר בענן של אמזון וישמש כדי לחקור את הרגלי ההוצאות של הלקוחות, כך על פי הג'ורנל. מעבר לכך על אמזון יהיה להתייחס גם לחששות מצד מנפיקות כרטיסי אשראי וצרכנים בכל הנוגע לאופן בו הסורקים יזהו הונאות, כמו גם לכמות המידע האישי שהחברה תקבל מהסריקות.