אאא

אחת מפריצות הסייבר הגדולות בהיסטוריה: ארבעה אנשי צבא סיני מואשמים על ידי ממשלת ארה"ב בחדירת הסייבר למחשבי סוכנות דירוג האשראי אקוויפקס (Equifax). במהלך הפריצה גנבו מידע רגיש על כמעט 150 מיליון אזרחים אמריקאים. כך הודיע היום משרד המשפטים של ארה"ב.

חבר מושבעים באטלנטה אישר בשבוע שעבר הגשת תשעה סעיפי אישום נגד ארבעת החברים בצבא הלאומי של סין. לפי כתבי האישום, אנשי הצבא האמורים, האקרים בהכשרתם, לקחו חלק בארגון ותכנון מעשה החדירה שנועדה להשיג את המידע. הם עשו זאת באמצעות ניצול הפרצות שחשפו בתוכנה שבה השתמשה Equifax בפורטל שלה ברשת.

"מדובר היה במהלך מכוון של חדירה למידע פרטי של תושבים אמריקאים", אמר התובע הכללי וויליאם בר (William Barr). ההאקרים הצליחו לשים ידם על מספרי ביטוח לאומי, תאריכי לידה, כתובות ועוד פרטים רבים של הלקוחות המדורגים בחברה.

זו הפריצה השנייה בסדר גודל כזה לאקוויפקס. חדירת ההאקרים לאתר שנחשפה ב-2017 נגעה לנתונים של 145 מיליון בני אדם ונחשבת מאז לאחד מפריצות הסייבר הגדולות ביותר שנתגלו.

הפריצה עוררה זעם ציבורי רב והובילה לשורת זימונים של הדמויות הרלבנטיות בחברה לפני הקונגרס. הפרשה הובילה בסופו של דבר לפיטוריו של המנכ"ל ריצ'ארד סמית'.

אקוויפקס נדרשה לשלם קנסות בסכום כולל של יותר ממיליארד דולר בשל האירוע.