אאא

מבט חטוף בפיד האינסטגרם מבהיר לנו איזה סגנון שולט כרגע שם בחוץ, כזה שנראה שונה למדי מהסגנונות הסקנדינביים שאתם רגילים אליהם: מינימליזם - פחות רכוש ("דברים", אם תרצו), צבעים בהירים יותר וצלליות מיוחדות - הכל בהשראת העיצוב האוסטרלי.

"המינימליזם הוא באופינו בגלל שגדלנו באיזור כפרי", מרחיבה קלייר דריסקול, מנהלת הקריאייטיב של חברת עיצוב הפנים האוסטרלית "סטודיו סידי". "המינימליזם האוסטרלי דוגל בחלל מסודר עם מבחר מעודן של גימורים, חומרים, ריהוט ועיצוב שעובדים יחד ולא בולטים. אנו עובדים הרבה עם גימורים וטקסטורות טבעיים המשלימים את הסביבה הטבעית שלנו ויוצרים חללים שזורמים מבחוץ פנימה".

ניתן להבין שמינימליזם יכול להיות מאיים. ככלות הכל, באופן מסורתי, הסגנון הוגדר כקירות חשופים, צבעים עזים ותחושת דלילות שחיה לפי העיקרון "פחות זה יותר". גם המראה בהשראת סקנדינביה שאנשים נעו אחריו בשנים האחרונות מתבסס על פילוסופיה זו, רק עם דגש כבד על גוונים לבנים טריים ואלונים (חומים) רכים, אומרת דריסקול.

התפאורה האוסטרלית, לעומת זאת, נוטה להישען על מגוון רחב יותר של גוונים. "מרחב מינימליסטי יכול להיות צבעוני דרך משחקים של טונים, או צבעים בהירים ועשירים", היא מוסיפה. עבור דריסקול, כל עוד החלל אינו כולל כמה הדפסים או יותר מדי רבדים, הוא יכול להיות מסווג כמינימליזם אוסטרלי. פירוש הדבר שאתם באמת יכולים לתת לאישיות שלכם להאיר דרכו, שלדברי דריסקול זה החלק החשוב ביותר: "אני מאמינה שבית צריך לשקף את הבעלים או המשפחה ולכן ההבנה של מי אתם ואיך אתם רוצים לחיות היא הכרחית", היא אומרת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יש גם הסתמכות חזקה יותר על יצירות ופינישים בהשראת הטבע כדי לגרום לחדר להרגיש חם ומזמין יותר.

אם אתם רוצים לשלב את המגמה בבית שלכם, זה קל יותר משנדמה לכם - גם אם הסטייל שלכם הוא אקלקטי יותר ופחות עכשווי. "בכנות, המפתח הוא לרמוז", מרחיבה דריסקול. "הציגו כמה פיסים דקורטיביים על מדפים ושולחנות, קשרו גוונים צבעוניים זה בזה, שלבו רהיטים עכשוויים וודאו שיש לכם מקומות אחסון רבים בכדי לשמור על סדר.

לכידות היא המפתח והיא תעזור לכם להכניס הרבה מרקם וצבע, מבלי להציף את החלל. אם בכל זאת אתם זקוקים לעזרה מסוימת, אל תלחצו. הנה כמה דוגמאות שימלאו אתכם בהשראה וילמדו אתכם איך לעשות זאת נכון:

https://www.instagram.com/p/B48TpxMhrFc/