אאא

בעוד כלל החברות במשק מצמצמות הוצאות ומודיעות על הוצאת עובדים לחל"ת וקיצוצי שכר לבכירים ולהנהלה, חברת אבטחת המידע צ'ק פוינט, הנסחרת בבורסת נאסד"ק לפי שווי של 12.75 מיליארד דולר, מתחייבת להמשיך לחלק בונוסים והעלאות שכר. כך נודע לכלכליסט.

בשיחת זום (ZOOM) שקיים היום (ב') גיל שויד, מנכ"ל צ'ק פוינט, עם 2,400 עובדי החברה, ותוכנה הגיע לידי כלכליסט, הוא התחייב כי אף עובד לא יפוטר בשל המשבר, וכי החברה תמשיך בגיוסי כוח האדם שתכננה ל-2020 ובעדכוני השכר שנקבעו לעובדים.

"נמשיך להיות מעסיק גדול ומשמעותי במשק למרות הכל", אמר שויד לעובדים, "ולא נפטר עובדים על רקע המשבר. אנחנו מגייסים 60 עובדים חדשים החודש (מרץ) ונמשיך גם בגיוס עובדים וגם בתהליכים הארגוניים שתכננו, ובהם עדכוני השכר. זו תקופה בה הצורך בהגנת סייבר מוכח ברמה יומיומית, כשהעולם כולו עובר לעבודה מרחוק. עשרות אלפי לקוחותינו בעולם, וגם רוב התשתיות הקריטיות במדינת ישראל, נסמכות על הגנת הסייבר שאתם מייצרים מכאן, והצורך בכם גדול מאי פעם".

שויד הוסיף כי "התקופה הזו מורכבת לכולנו, ואני יודע שלרבים מכם בן או בת זוג שהוצאו לחל"ת או איבדו את מקום עבודתם. אנחנו עושים ונעשה מה שאנחנו יכולים כדי להקל על אתגרי התקופה. הגברנו את הרכש שלנו דווקא מעסקים קטנים ומעצמאים, ואנחנו ממשיכים בחלוקת התרומות שלנו לעמותות וארגוני המגזר השלישי".

שויד סירב להתייחס לנושא, אך בצ'ק פוינט אישרו את קיום השיחה ותוכנה. החברה סיימה את 2019 עם 3.95 מיליארד דולר בקופת המזומנים, עם הכנסות של 1.99 מיליארד דולר ועם רווח נקי של 825.7 מיליון דולר.