אאא

בעולם שבו שולטים חדרים מוארים ומאווררים, ריהוט חום הפך לשם נרדף לתואר "מיושן". כבד. מגושם. כזה שעדיף לצבוע בגוון אחר, לתרום או להעביר הלאה. אבל זה לא חייב להיות ככה - וכמה מעצבים מוכנים להוכיח זאת. הם מאמינים בכך שרהיטים מעץ כהה יכולים להוסיף עומק לחלל, עושר ונשמה - מה שיהפוך אותו למקום שלא תרצו לעזוב.

ראשית, בואו נבהיר: מה זה "ריהוט חום"?

זהו ביטוי שנזרק לאוויר לא מעט בסביבתנו. באופן כללי, אנחנו מדברים על פיסים העשויים מעץ מלא כהה, כמו אגוז, טִיק, סיסם ומהגוני. במשך שנים, גוונים בהירים שלטו בשוק, אך המייסד והמנהל הקריאטיבי של החברה "רוקסי טה אוונס" אומר שהדברים משתנים: אנשים "מתחילים לחשוק בעיצוב שכבתי וביתי - חללים שמשלבים מגוון טקסטורות, הדפסים וצבעים, לעומת מרחבים מינימליסטיים שנדמה שאיש אינו חי בהם".

הפיסים הללו - אפילו ספת העור החומה המהוהה שלכם, שאתם מתלבטים אם להשליך לפח, אבל לא יכולים לחיות בלעדיה (היא פשוט כל כך נוחה!) - יכולים להיות הדרך לתת אופי לחלל שלכם.

שנית, כיצד נוכל לשלב זאת עם העיצוב הקיים שלנו?

יש כמה דברים מרכזיים שכדאי לזכור כשאתם מקשטים חדר:

1. עשו: עבדו עם רהיטים חומים במשורה

אם נמנעתם מירושת ארון כלי הכסף הנוסטלגי של סבתכם, מכיוון שהייתם משוכנעים שהמראה שלו יכביד על החדר, זה כנראה בגלל שהייתם רגילים לראות חללים שבהם כל רהיט הוא גדול, אפל ודרמטי. במקרה זה, מעט איפוק יכול לעזור. "בחרו פיס אחד או שניים והפכו אותו למוקד העניין", ממליץ המעצב אלכסנדר דוהרטי.

 
 
View this post on Instagram

A post shared by Liz Caan & Co. (@lizcaan) on May 15, 2020 at 9:01am PDT

2. אל תעשו: תדבקו באותו גימור עץ

"ערבוב מיני עץ וגימורים, ממש כמו מתכות, יסייע לחלל להרגיש ייחודי, כאילו אצרתם את הכל לאורך זמן", מסביר קווין דומייס, בעל הסטודיו לעיצוב פנים בניו יורק, "דומייס". "עם קירות אפורים או אפורים-חומים, עץ טיק מוזהב וגימורי עץ אגוז כהים עשירים יכולים להוסיף הגדרה לחלל".

 
 
View this post on Instagram

A post shared by ELLE Decor (@elledecor) on Apr 23, 2020 at 9:21am PDT

3. עשו: חפשו איזון

"כדי להימנע ממראה כהה ועגום, אנו אוהבים לשלב רהיטים חומים עם פריטים בהירים יותר, כמו לבנים או ניטרליים, כמו גם ירוקים - לא רק שזה יוצר מראה רך יותר, זה שומר על הגוונים העמוקים שיהיו יותר אווריריים והמרחב ישאר מואר", אומר טה אוונס.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

המלצה זו אושרה על ידי המעצבת ליז קאן, שמציעה לאזן רהיטים חומים עם כמה יצירות קלילות ומודרניות יותר. ואם אתם משוכנעים שזה לא נכון לשלב קירות בהירים עם פיסים כהים, חשבו שוב: "ריהוט חום יכול להפוך עיצוב בגווני אפור בהיר ולבן למרהיב ולהפוך את החלל לחם ומזמין יותר", היא אומרת.

 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kevin Dumais (@dumais_inc) on Apr 4, 2020 at 8:47am PDT

4. אל תעשו: תתעלמו מהצורות בחדר

צורות ומרקמים מנוגדים יכולים לגרום לחדר להרגיש שכבתי, יוקרתי ומלא חיים. לאחר הוספת שולחן כתיבה סקנדינבי משנות הארבעים לארון עץ כהה למשרד שלה, דוהרטי ריככה את הקווים האנכיים בחדר בעזרת כורסה מקטיפה.

 
 
View this post on Instagram

A post shared by Liz Caan & Co. (@lizcaan) on Aug 12, 2019 at 10:35am PDT