אאא

הרשויות בקליפורניה ובוושינגטון חוקרות את ההתנהלות העסקית של אמזון, כך לפי דיווחים בוול סטריט ג'ורנל ובניו יורק טיימס המתבססים על אנשים המעורים בנושא.

לפי העיתונים, החקירות יתמקדו בחלקן באופן שבו מתייחסת ענקית המסחר המקוון למוכרים העצמאיים בפלטפורמה שלה. אמזון לא הגיבה על הדיווח וממשרדי התובעים הכלליים של וושינגטון וקליפורניה מסרו כי הם אינם מגיבים על חקירות.

על פי הדיווח, בקליפורניה בוחנים את התנהלותה של אמזון בעת מכירת מוצרים שלה שבתחרות ישירה עם הסוחרים העצמאיים. באמזון טוענים כי המוצרים שלה מייצגים 1% בלבד מכלל המכירות הקמעונאיות השנתיות שלה. במקביל, במדינת וושינגטון חוקרים האם אמזון מקשה על המוכרים להציע את המוצרים שלהם למכירה בפלטפורמות אחרות, כך לפי הניו יורק טיימס. בשני המקרים החקירות עדיין בשלבים ראשוניים בלבד.

זו לא הפעם הראשונה שאמזון עומדת במרכז חקירות והאשמות. בחודש שעבר זימנה ועדת המשפטים של בית הנבחרים האמריקאי את מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס להעיד בנוגע להאשמות כי החברה משתמשת בנתונים המגיעים מהמוכרים העצמאיים כדי לייצר מוצרים שיתחרו בהם. בדומה, הנציבות האירופית חוקרת את תפקידה הכפול של אמזון הן כפלטפורמת מסחר והן כמוכרת.