הסגר על הערים והשכונות החרדיות...
 
אאא

החל מהשעה 8:00 בבוקר (רביעי) נכנס לתוקף הסגר על העיר אלעד וחמש שכונות בטבריה, כפי שהוחלט בממשלה, זאת בשל הזינוק בתחלואה בנגיף הקורונה במקומות הללו.

ההגבלות הן על כל העיר אלעד ועל חמש שכונות בטבריה: רמת טבריה ב', רמת טבריה ג', שכונת 200, שכונת טבריה עילית ושכונת בן גוריון. ההגבלות יהיו בתוקף למשך שבוע, עד ליום רביעי הבא בשעה 8:00 בבוקר.

מפת החסימות בטבריה (צילום: דוברות המשטרה)
מפת החסימות בטבריה (צילום: דוברות המשטרה)

עיריית אלעד פרסמה הבוקר הנחיות לתושבים בעקבות הסגר, תוך שהם מאשימים כי "פניותינו הרבות למשרד הבריאות על סיוע לפינוי חולים מהעיר למלוניות לא נענתה".

בין ההנחיות, איסור על התקהלות מעל 10 איש; הכניסה והיציאה מהעיר מותרת רק לצורך הגעה למקום העבודה או לצורך חיוני המוגדר בחוק; הכניסה והיציאה החדשה - סגורה לחלוטין; מוסדות החינוך בעיר ממשיכים בשגרת הלימודים כרגיל - למעט התיכונים; חניכי החינוך המיוחד הלומדים מחוץ לעיר ימשיכו לצאת למוסדות הלימוד.

באשר לתחבורה הציבורית עדכנה העירייה כי הקווים העירוניים יפעלו כרגיל, אך הקווים הבינעירוניים, תחנת העלייה תהיה ביציאה מהעיר בתחנת יהודה הנשיא - חוני המעגל, ותחנת הירידה תהיה בכניסה לעיר בתחנת יהודה הנשיא - חוני המעגל.

"חובה להקפיד על חבישת מסיכות בכל עת במרחב הציבורי; חובה לשמור על מרחק שני מטרים בין אנשים; חובה להקפיד על שטיפת ידיים", חידדה העירייה.

 (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

במשרד הבריאות אומרים הבוקר כי "לעומת הסגר שהוטל בגל ראשון, הפעם מדובר בהגבלות תנועה בלבד, בעוד מוסדות החינוך ממשיכים לפעול, מתאפשרת יציאה לעבודה, והחנויות פתוחות. העיריות פועלות במסירות ואינטנסיביות והמאמץ שלהן ניכר".

"כדי לאפשר לנו להמשיך להימנע מסגר מלא", מוסיפים במשרד, "כל אזרח מחויב להקפיד הקפדה יתירה על ההנחיות הפשוטות - עטיית מסכה, שמירת מרחק והיגיינה. במהלך פשוט וקל נמנע ביחד סגר".

כאמור, בעיר אלעד הלימודים במוסדות החינוך מתקיימים כרגיל ובטבריה גם כן - למעט באזור הרחובות זלמן שזר, שפע חיים ודוד אלעזר. כמו כן, החנויות והתחבורה הציבורית בתוך העיר יפעלו כרגיל.

אמש, מתחו תושבים בקריית צאנז בטבריה ביקורת חריפה על ההחלטה להטיל עליהם סגר וטענו כי מדובר בסגר פוליטי שנועד לרצות את הביקורת הציבורית על העלייה בתחלואה בכל הארץ.

במשטרה נערכו מבעוד מועד לסגר על השכונות בטבריה וציינו כי תנועת הנכנסים והיוצאים מהשכונות תוגבל על מנת למנוע התפשטות הנגיף. בתוך השכונות אסורה התקהלות של מעל 50 איש ויש לפעול בהתאם להנחיות לריחוק חברתי של משרד הבריאות ובכלל זה עטיית מסכה בשטחים ציבוריים.

 (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

עוד ציינו במשטרה כי על מנת לאכוף את הגבלות התנועה יוקמו 7 מחסומים בדרכי הגישה לשכונות, המחסומים יאוישו בשוטרי משטרת ישראל, שימנעו תנועה לא הכרחית. בנוסף יפעלו שוטרי משטרת ישראל בכוחות מתגוברים בתוך תחומי השכונות על מנת לסייע לתושבים ולאכוף את ההנחיות במטרה להבטיח את בריאות התושבים ולמנוע את התפשטות הנגיף.

מותר לצאת מהשכונות למטרות הבאות:

 • יציאת עובדים למקום עבודתם.
 • יציאת תלמידים למבחני בגרות.
 • קבלת טיפול רפואי.
 • הליך משפטי שמחייב נכוחות מחוץ לאזור המוגבל.
 • הלוויה של קרוב משפחה מדרגה ראשונה.
 • העברה של קטין שהוריו חיים בנפרד.
 • מי שאינו תושב קבע בשכונות יוכל לצאת (אך לא להיכנס חזרה).
 • ניתן לצאת למטרות אחרות לאחר קבלת אישור מרח"ל (רשות חרום לאומית) בטלפון 104.

רשאים להיכנס לשכונות למטרות הבאות:

 • תושבי השכונות המתגוררים בהן בדרך קבע ובכלל זה עובדים החוזרים ממקום עבודתם ותלמידים החוזרים ממבחני בגרות.
 • כניסה לצורך אספקת מוצרים ושירותים חיוניים לרבות שירותי חשמל, מים, תקשורת ופסולת.
 • העברה של קטין שהוריו חיים בנפרד.
 • בעלי תפקידים לצורך ביצוע עבודתם של כוחות ההצלה (כב"ה, מד"א, משטרת ישראל, צה"ל), צוותים רפואים ועובדי רפואה, עובדים סוציאלים, עובדי רווחה, עיתונאים נושאי תעודת לשכת העיתונות או איגוד העיתונאים.
 • ניתן להיכנס למטרות אחרות לאחר קבלת אישור מרח"ל (רשות חרום לאומית) בטלפון 104.

במשטרה הוסיפו וביקשו מהתושבים להישמע לשוטרים ולהקפיד על קיום ההנחיות לריחוק חברתי, להימנע ממגע ולשמור מרחק זה מזה, יש להימנע מכל התקהלות ולהקפיד על עטיית מסכות במרחב הציבורי. "לשוטרי משטרת ישראל הוקנו סמכויות מיוחדות לאכיפה בניהן: דרישת אזרח להזדהות ומסירת מסמכים, מתן קנסות, עיכוב אזרחים וכלי רכב, והפעלת כח סביר", ציינה המשטרה.

 (צילום: דוברות המשטרה)