אאא

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב הנחתה אמש (שני) את הרשות הארצית לתחבורה ציבורית לאפשר תשלום במזומן בשירותי האוטובוסים, פעולה שהופסקה עם פרוץ מגיפת הקורונה. לפי המשרד, התשלום יתאפשר לקשישים המוגדרים כ"אזרח ותיק", לתושבי יהודה ושומרון ולמלווים של נוסעים עיוורים.

במשרד טוענים כי בשבועות האחרונים אירעו מספר מקרים בהם נוסעים קשישים שאינם מתורגלים בשימוש ברב קו נקלעו לסיטואציות בהן הם הורדו מהאוטובוס. רגב התחייבה כי תקיים עבודת מטה בעניין, וכעת, לאחר בחינת החלופות, קיבלה החלטה לאפשר את התשלום במזומן כאמור.

עוד אומרים שם, שתושבי יהודה ושומרון נהנו באופן מסורתי מהנחה בקווים מסוימים במקרה של תשלום במזומן, וכעת הקלה זו תאפשר להם להמשיך וליהנות מהנחות אלה. ההחלטה מתואמת גם עם נציגי נהגי האוטובוסים ומימושה יחל ב-12.7, על מנת לאפשר לחברות התחבורה להיערך ליישומה באופן בטיחותי.

"הבטחתי לטפל במצוקת הקשישים שציפו לפתרונות שיאפשרו להם את המוביליות החברתית והנגישות התחבורתית באמצעות התחבורה הציבורית בכלל והאוטובוסים בפרט. הנחתי את אנשי הרשות הארצית לתחבורה ציבורית לעקוב מקרוב אחר יישום ההנחייה בשטח ולוודא כי אנו שומרים על בטיחות הנהגים והנוסעים כאחד, באופן ראוי ומידתי", סיכמה רגב.