אאא

אתר הסטרימינג טוויץ', השייך לאמזון והמתמקד בעיקר בסטרימינג של משחקי מחשב, הקפיא הערב את החשבון הרשמי של קמפיין הבחירות של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, Trump Team, בעוון הפרת מדיניות השימוש באתר תחת הסעיף "תוכן שנאה".

שתי העבירות המפורשות אליהן התייחס צוות האתר היו שידור מחודש של עצרת מ-2016, בה טראמפ נשא נאום ידוע לשמצה בו אמר, בין היתר, "כשמקסיקו שולחת לפה אנשים, הם לא שולחים את הטובים ביותר... הם שולחים אנשים עם בעיות, והם מביאים את הבעיות האלו עמם. הם מביאים סמים והם מביאים פשע".

העבירה השנייה מתייחסת לדברים שטראמפ אמר בעצרת שנערכה לא מזמן בטולסה, אוקלהומה, גם בהם הוא רמז שמהגרים ממקסיקו מסוכנים לשלום הציבור האמריקאי.

 עצרת שנערכה לפני כשבוע בטולסה, אוקלהומה (הטוויטר של נשיא ארה"ב)

לפי אתר הטכנולוגיה והגיימינג קוטאקו, נציג האתר צוטט באומרו "כמו כל אחד אחר, פוליטיקאים בטוויץ' חייבים לציית לתנאי השימוש שלנו ולכללי הקהילה. אנחנו לא מתייחסים אחרת לתוכן פוליטי או חדשותי, ונפעל כנגד תוכן שמפר את הכללים שלנו".

התקרית חסרת התקדים הזו מגיעה בדיוק בזמן שכל אחד מהצדדים בה מסובך בפרשה אחרת. טוויץ', וקהילת הסטרימינג רבתי נמצאים כרגע בלב סקנדל בעקבות שורה של פרסומים על סטרימרים מוכרים המואשמים בעבירות חמורות, ובימים האחרונים האתר החל לחסום כמה מהמשתמשים המעורבים בפרשיות.

במקביל, טראמפ עצמו מתמודד עם ביקורת הולכת וגוברת מצד הנהלת הרשתות החברתיות בהן הוא עושה, כידוע, שימוש תדיר. בחודשים האחרונים מספר ציוצים של הנשיא האמריקאי סומנו על ידי הנהלת טוויטר כמכילים "תוכן מטעה או מסוכן".

כמו כן, היום באתר הפורומים רדיט נסגר הפורום השנוי במחלוקת "The Donald", שהיה בארבע השנים האחרונות לאחת מזירות הפעילות המרכזיות של תומכי טראמפ. יחד עם זאת, יש לציין כי ל-The Donald אין כל קשר רשמי לנשיא או לצוות שלו, מה שהופך את הצעד של טוויץ' לחסר תקדים.

יצוין כי טראמפ וג'ף בזוס, מייסד אמזון (שרכשו את טוויץ' ב-2014 תמורת כ-790 מיליון דולר), נמצאים בסכסוך ממושך.

בשנים האחרונות טראמפ הטיח בבזוס לא מעט האשמות, ולפי אמזון, טראמפ אף חסם חוזה לאספקת שירותי מחשוב ענן עבור הפנטגון בשווי 10 מיליארד דולר מכיוון שהוא רואה בבזוס, האיש העשיר בעולם, "יריב פוליטי". בזוס הוא גם הבעלים של ה"וושינגטון פוסט", אחד מהעיתונים הכי ביקורתיים כלפי ממשל טראמפ. גם ההחלטה הנוכחית לא צפויה לשפר את היחסים שלהם.