אאא

אחד מכלי המטבח שמצאו להם מקום של כבוד במטבח היהודי הוא 'מיחם השבת'.

עד לפני כ- 40 שנה, (תשאלו את סבא וסבתא...) היו ממלאים בכל ערב שבת מעין סיר גדול עם ברז שהיה עומד על הבלעך או על הפלטה, הוא נראה בערך כך:

הסמובר במקורו הוא כלי רוסי מסורתי להרתחת מים
הסמובר במקורו הוא כלי רוסי מסורתי להרתחת מים
הגדלה

 הקושי הגדול היה מבחינה בטיחותית, היה צריך להרתיח אותו גל גבי הגז ולאחמ"כ להעביר אותו לבלעך או לפלטה. אך בשניהם הסכנה היתה גדולה כי היו מעמידים אותו בקצה הבלעך כדי שהשימוש בברז יתאפשר במהלך השבת (הברז צריך לעמוד מחוץ לשטח הפלטה..)

עם השנים החלו לצוץ פתרונות חשמליים לחימום מים בשבת, אך יחד איתם התעצמו הבעיות ההלכתיות שהתלוו לפיתוחים השונים.

כאן נסקור בקצרה את המוצר הפופולארי שנקרא 'מיחם השבת'.

המיחם עשוי כמין דוּד או סיר מתכת בגדלים שונים ויש לו שני גופי חימום שלכל אחד מתג הפעלה נפרד. האחד גוף חימום חזק שמרתיח את המים (boil / heating) ,וגוף חימום נוסף חלש ששומר על חום המים לאחר שרתחו (warm keep)

כאן אנו סותרים את מה שאנשים רבים חושבים - במיחם המתכת המצוי אין תרמוסטט כלל ועיקר ולכן בעת הפעלת כל אחד מגופי החימום הם עובדים באופן רצוף. ההבדל היחיד בין מצב רתיחה למצב שבת הוא בחוזקו של גוף החימום.

צריכת החשמל של גוף החימום הקטן אשר מטרתו לשמור את חום המים במשך השבת -  גבוהה יחסית (במיחמים של 40-30 כוסות בערך 170W-110 וַאט שהם כ- 8A.0-5.0 אמפר) אך עדיין נחשבת לנמוכה מבחינת עלויות (יש לזה משמעות רק למשתמשים בגנרטור/מצבר).

גוף חימום זה משאיר את חום המים באותה דרגה חום של ההרתחה במשך כל השבת, אם כי לעיתים, חום המים יורד לכ -90 מעלות, אך מבחינה הלכתית אין לזה שום משמעות.

אז סדר הפעלת מיחם כזה דורש שתי פעולות לפני שבת, קודם כל להפעיל על מצב רתיחה עד אשר המים רותחים, לאחמ"כ להעביר ממצב רתיחה למצב שבת כדי לשמר את חום המים אך לא בופן שימשיכו לרתוח עד כדי אידויים.

בדיוק בנקודה זו הרבה בתים - "נופלים..."

- כמקובל בהרבה בתים - עומס ההכנות לשבת דוחה את העמדת המיחם לדקות האחרונות של לפני כניסת השבת...אז אמנם זוכרים להרתיח את המיחם, אך פעמים רבות שכחו או לא הספיקו להעביר את המיחם ממצב רתיחה למצב שבת.

מכאן התרחיש יכול ללכת לכיוון אחד בלבד - המים ימשיכו לרתוח עד שהם...יתאיידו.

חשש לסכנה אין כאן, כי ישנו מנגנון בטיחות מובנה שמנתק את פעילות המיחם בזמן שנגמרים המים. מנגנון בטיחות זה מנתק את פעילות המיחם בגמר המים על ידי תרמוסטט שמופעל כאשר גוף החימום מתחמם מדי מחשש לפיצוץ.

אם המיחם שלכם חווה טראומה כזו, צריך לחפש כפתור מיוחד שיחזיר אותו לחיים כי הוא בדרך כלל במקום מוסתר בתחתית המיחם.

שאלות רבות מגיעות לשולחן הרבנים בערב שבת סמוך לשקיעה:
"שכחתי להעביר למצב שבת? אני יכול לעשות זאת כעת?" - אך ברוב המקרים התשובה היא ש - "אין מה לעשות" - כי כפי שהסברנו לעיל - מצב רתיחה ומצב שבת הם שתי יחידות חימום נפרדות - להעביר ממצב אחד למשנהו בעצם גורם לכיבוי והדלקה, כיבוי מצב הרתיחה והדלקת מצב השבת... כך שתבינו לבד שהפעולה הזו היא בלתי אפשרית הלכתית...

יכולת המשחק בין הכפתורים השונים - מצב רתיחה ומצב שבת, הביאה את הגרי"ש אלישיב זצ"ל לחשוש לחומרה נוספת  - והיא להורות על כיסוי הכפתורים מערב שבת כדי למנוע ולצאת מחשש שאולי אדם ישחק בהם באמצע השבת (ספר מטבח כהלכה פרק ט' סעיף י"ג).

רבים קבלו חומרא זו והחלו לכסות את המתגים לאחר ההעברה למצב שבת, באופן פרוביזורי, על ידי נייר כסף או בחתיכת בד וכדו'

אז כפי שנוכחתם לדעת - המיחם המקובל והנפוץ היום בשוק - טומן בחובו לא מעט בעיות, טכניות והלכתיות.

בדיוק בנקודה זו הגה יזם חרדי מכשיר בטכנולוגיה חדשה הוא ייצר מיחמים תחת השם 'הידורית' שהם בעלי מנגנון שמעביר את המיחם ממצב רתיחה למצב שבת באופן אוטומטי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הפתרון הזה מביא עידן חדש של שקט נפשי לכל עקרת בית במטבח של לפני שבת, מה שהיה חסר מאוד עד כה" מסביר רונן גנון הבעלים של חברת הידורית ומי שעומד מאחורי הפטנטים המהפכניים של החברה.

"במיחם של 'הידורית' יש כפתור אחד בלבד, שאותו מדליקים זמן מה לפני כניסת השבת, וזהו! אין צורך בהעברה למצב שבת"

יש לציין כי לראשונה ייצרו כיסוי פלסטי מובנה לכיסוי המתגים - "הכפתור מוגן בכיסוי פלסטיק נוסף הנסגר עליו, מה שנותן מענה להידור נפוץ להניח כיסוי על מתגים חשמליים"

אז אם תרצו לעדכן את המטבח שלכם עם החידושים האחרונים ההלכתיים והפונקציונאלים, כנסו לחנות הוירטואלית של הידורית והזמינו לכם מיחם שבת מוגן, בטיחותי והלכתי למהדרין!!

רוצים עוד פרטים? כנסו>>