אאא

אין דבר מהנה יותר מבישול מאכל חדש, במטבח נקי ומסודר. אבל למרבה הצער, המטבח שלנו אף פעם לא נשאר ככה יותר מיום או יומיים. במהירות שיא נוצר על השולחן והשיש עומס מטורף והכיור עולה על גדותיו מרוב כלים. כך שניתן לומר שאנחנו זקוקים לכמה עצות שיסייעו לנו לארגן נכון את המטבח - ולשמור עליו כזה.

זו הסיבה שפנינו לריה ספורד, מארגנת בתים של סלבריטאים ומייסדת החברה "ריאורגנייז". הנה, שש שיטות שיגרמו לחלל המטבח שלכם להראות פיקס תוך זמן קצר:

1. אחסנו את הסכינים שלכם (ופריטים אחרים שאינם חיוניים) בתוך מגירות

"הבינו מה לא צריך לחיות על השיש", אומרת ספורד. זה יעזור לפנות שטח וליצור מראה מינימלי יותר. לדוגמה, במקום לשמור את הסכינים בתוך מעמד סכינים מגושם, אחסנו אותן במגירה בעזרת מגש כמו זה שמופיע בתמונה. הדבר נכון גם לגבי טוסטרים, בלנדרים ומכונות קפה - הניחו אותם בארון תחתון אם אתם מרגישים שהם גוזלים יותר מדי ספייס הכרחי על הדלפקים שלכם.

 
 
View this post on Instagram

A post shared by RíOrganize™️ (@riorganize) on Mar 5, 2020 at 8:45am PST

2. הפכו את מגירת ה"שמאטעס" שלכם למגירה הכרחית

עם השנים, למדנו שאפילו לאנשים הכי מסודרים יש "מגירת זבל". זו פשוט עובדת חיים. אבל במקום להתבייש בזה, ספורד ממליצה להפוך אותה למגירה חיונית עם קופסאות שיפרידו בין הפריטים השונים שלכם. (בנוסף, זה נראה הרבה יותר אסתטי כך.) סוף סוף תוכלו לאתר גומיה בודדת כשבאמת תזדקקו לה.

 
 
View this post on Instagram

A post shared by RíOrganize™️ (@riorganize) on Mar 15, 2020 at 8:43am PDT

3. הגדירו מגירה לתבלינים

במקום לדחוף את התבלינים לתוך ארון או על גבי מדף, שם מחציתם קבורים עד כדי כך ששכחתם שהם אפילו שם, סדרו אותם עם הפנים כלפי מעלה במגירה. כך תוכלו לראות את כל מה שיש לכם, כך שלא תסיימו שוב עם ארבע קופסאות כמון.

 
 
View this post on Instagram

A post shared by RíOrganize™️ (@riorganize) on Mar 24, 2020 at 11:47am PDT

4. שבצו חטיפים בתוך קופסאות פתוחות

ספורד ממליצה לאחסן את החטיפים של ילדיכם בתיבות עץ נטולות מכסה ולמקם אותן על מדף נמוך, כך שהם יוכלו להגיע אליהם. באופן זה הם יוכלו לראות את כל האפשרויות שיש ברשותם וליטול משהו בכל פעם שיהיו רעבים או ירצו לנשנש. הידד, לעולם לא תצטרכו לנבור בערימת החטיפים הפתוחים שוב.

 
 
View this post on Instagram

A post shared by RíOrganize™️ (@riorganize) on May 24, 2019 at 7:57am PDT

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

5. הוסיפו קופסאות שקופות למקרר ולמקפיא שלכם

גילינו אוכל מפונק בחלק האחורי של המקרר שלנו פעמים רבות מכפי שנרצה להודות (אוקיי, זה קורה מדי שבוע). אבל השיטה של ​​ספורד לקבץ הכל למכלים שקופים צריכה להפוך את לנחלת העבר. אם תהיו מסוגלים לראות את כל מה שיש לכם, סביר יותר להניח שתשתמשו במרכיבים שכבר יש בבית - או שפשוט תזרקו אותם אם הם מקולקלים.

 
 
View this post on Instagram

A post shared by RíOrganize™️ (@riorganize) on Jul 16, 2020 at 6:59am PDT

6. החליפו אריזות מקוריות במכלים חד או רב פעמיים

במקום לשחק טטריס עם חפיסות הפסטה, הדגנים והחטיפים שלכם, העבירו את כל המזווה שלכם למכלים שקופים. זה יחסוך מקום ויאפשר לכם לדעת בקלות מתי כדאי להוסיף קורנפלקס לרשימת הקניות. קבצו את המכלים לפי סוג אוכל והוסיפו תוויות כדי להפוך את הארגון ליעיל עוד יותר.

 
 
View this post on Instagram

A post shared by RíOrganize™️ (@riorganize) on Nov 16, 2019 at 7:27am PST