אאא

עובדי קופות החולים והצוותים הרפואיים מתחסנים, אבל אחד מהם, בן 27 העובד בקופת חולים מכבי, קיבל בטעות מינון מוגבר של 4 מנות חיסון.

אדיר ינקו, שחשף את הסיפור באתר וויינט, מסביר את הסיבה לטעות: תכולת בקבוקון החיסון לא נמהלה בטרם הוזרקה לעובד.

בכתבה בווינט ציטטו את העובד מספר: "זה קרה במוקד החיסונים של מכבי בתל אביב". הלכתי להתחסן, נעשתה טעות וקיבלתי יותר ממה שצריך. חזרתי לעבודה ואחרי רבע שעה התקשרו אלי ואמרו לי שחוששים שקרתה טעות ורוצים שאגיע להשגחה".

"הסבירו לי שבעצם הזריקו לי 4 מנות במקום אחת. לאחר מכן הגעתי לאסותא באשדוד ושם הייתי עד תשע בערב. אני מרגיש בסדר גמור וסופר מחוסן".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הוא סיפר, "אני מרגיש רק את הנפיחות באזור ההזרקה אבל לא משהו מיוחד מעבר לזה. אני לא יכול להגיד שאני לא דואג, אבל אני משתדל להישאר רגוע. אני במעקב מול משרד הבריאות ומכבי. כרגע בודקים האם יהיה צורך בזריקה שנייה".

ממכבי נמסר בתגובה: "אתמול במהלך חיסון איש צוות רפואי בוצעה טעות נקודתית. ומנת החיסון נלקחה מבקבוק שטרם נמהל. איש הצוות הרפואי נבדק, ושהה בהשגחה רפואית בבית חולים במשך מספר שעות בהתאם לנהלים. הוא שוחרר לביתו בשעות הערב כאשר הוא מרגיש טוב וללא כל תופעות לוואי".

"איש הצוות הרפואי חש גם הבוקר בטוב ומעוניין לשוב לעבודתו. האירוע דווח למשרד הבריאות כמתחייב ובוצעה הפקת לקחים ולמידה על מנת למנוע את הישנות המקרה", הוסיפו במכבי.