אאא

"יש אמונה, לא אכנע. אשא אל שמיים תפילה. כמו פרח קמל שנפתח ועלה, אתחיל הכול, הכול מהתחלה" – מי שהמילים האלה מוכרות לו היטב, הוא בטח ניזכר בערגה בילד הפלא המוכשר עמית ליסטוונד, שביצע את הלהיט ההיסטרי הזה.

נזכרנו בו השבוע משום ש'כיכר השבת' פתח לא מכבר את ההרשמה לתכנית המוזיקה של ילדי הפלא הבאים - 'כוכב המג'יק קאס' ומאז יצאה ההכרזה על המיזם, הגיעו לשולחן המערכת עשרות אודישנים מוסרטים ומצולמים וצוות ההפקה עובד על סידורם והכנתם להפקת הענק בשיתוף 'מג'יק קאס'.

השבוע נסקור בכל יום את גלרית ילדי הפלא שכבשו את הלבבות בשנים האחרונות. הראשון והמפורסם שבהם - עמית ליסטוונד.

הוא נחשב באותם ימים לילד הפלא הבלתי מעורער של מדינת ישראל ושל עולם המוזיקה היהודית בכלל וריגש מאות אלפים, ערב ערב בקולו הגבוה ובמוזיקליות הנדירה שהפגין בביצועים מדויקים להפליא ובביצועים מלאי הבגרות שהעניק.

היה זה להיט אחד מתוך קריירה מוזיקלית ענפה, שכללה מאות הופעות לצד גדולי הזמר החסידי. הוא הספיק להוציא קרוב לעשרה אלבומים, הכוללים מוזיקה חסידית, פרקי חזנות ואפילו קלטות ילדים. כיום הילד כבר מזמן לא ילד ובמקצועו הוא עורך דין המתמחה בתחום נזקי גוף.

עמית התחיל לשיר כבר בגיל חמש-שש, בעיקר סביב שולחן השבת בבית. בהמשך הצטרף למקהלת בית הספר חב"ד ברחובות, שבו למד. בגיל 11/12 שר כבר בבר מצוות של חברים.

באחת הבר-מצוות שמע אותו אדם שהכיר את החזן חיים אליעזר הרשטיק. הלה סיפר לחזן שיש "ילד ששר מאוד יפה", וקישר בין השניים. עמית החל ללמוד אצלו שיעורי פיתוח קול ונחשף דרכו לעולם המוזיקה והחזנות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הרשטיק הביא אותו לקונצרטים נחשבים בהיכל התרבות בתל אביב, והשניים המשיכו הלאה לחתונות בחוץ לארץ. באחת החתונות ניצח על התזמורת המעבד משה (מונה) רוזנבלום, שהתחבר אליו מיד, ומשם הדרך לקריירה מוזיקלית הייתה קצרה.

חובבי המוזיקה החסידית לא ישכחו גם את הלהיט "כאיל תערוג" אותו ביצע עמית לצדו של הזמר אפרים מנדלסון, בלחנו של רובי בנט, השיר שלמעשה חשף את עמית ליסטוונד לעולם והפך אותו מיד לסנסציה מוזיקלית ענקית.

אחרי שהקול התחלף הוציא עמית כמה קלטות ילדים ומאוחר יותר התגייס לצה"ל והחל להופיע במסגרת להקת הרבנות הצבאית. כאמור, נטש עמית את המוזיקה כמקצוע אך הצלילים שהקליט כילד מלווים וילוו את חובבי המוזיקה היהודית עוד שנים ארוכות.

ואגב, אם גם אתם הורים לילדים מוכשרים ואתם חושבים שהם יכולים להגיע רחוק, ולהיות כוכב המג'יק קאס - לחצו כאן ונשמח לפגוש את הכשרון הבא!

 

עמית ליסטוונד
עמית ליסטוונד (צילום: צילו"מ מתוך יוטיוב)