אאא

נס: אהרן קליין, תלמיד הישיבה שהתמוטט בתחילת השבוע ומצבו הוגדר קשה מאוד, בעקבות בוטנים שאכל בחתונה, התאושש במהירות ושוחרר מבית החולים.

"לא ייאמן שתוך ימים ספורים הוא ככה יצא מזה", אומר כעת אביו בהתרגשות, בשיחה עם 'כיכר השבת', "והתודה היא - לכולם שהתפללו על 'אהרן בן שולמית', ולקדוש ברוך הוא על הנס הגדול שעשה לו".

אירוע דומה, של רגישות למאכל, הסתיים כזכור לפני חודש וחצי באסון, כאשר לאושר דרעי בת ה-23 הוגשה בטעות (במסעדה בשרית) קצפת חלבית, האסורה לה, והיא התמוטטה ונפטרה.

 בכייה של האם השכולה, באירוע הקודם (צילום: מתוך 'כאן חדשות' / shutterstock)

הסיפור הנוכחי אירע באולם פלאסיו באופקים, בחתונה של תלמיד ישיבת תולדות צבי ('סקלאר') בירושלים, כאשר חברות של החתן, אהרן בן ה-21, תושב ביתר עילית ונכדו של הגר"א שלזינגר רבה של שכונת גילה בירושלים, טעם מסלט שהוגש במקום, בסעודת המצווה.

אביו, ר' פנחס, מסביר: "הוא ידע שהוא רגיש לבוטנים, אבל לא העלה על דעתו שבסלט שהוא אכל יש אותם. מיד כשהרגיש בהם, ביקש מהחברים לידו - שגילו תושייה וערנות מדהימות - שיזמינו אמבולנס, וכשזה הגיע, הוזרק לו 'אפיפן' והוא נלקח לבית החולים".

"מ'סורוקה' אני מקבל שיחת טלפון, בה אהרן אומר לי: הכל בשליטה, אני בסדר וחוזר עוד מעט לחתונה", משחזר האב, "אך 10 דקות לאחר מכן הוא קרס, ומצבו אובחן כקשה ביותר".

ר' פנחס קליין אומר: "אין לי הסבר, מלבד נס גלוי, לעובדה שאנחנו ארבעה ימים בלבד אחרי שזה קרה, והנה אהרן שלי מרגיש מצוין, ויחזור בקרוב לשמוח עם חבריו בישיבה, אחרי מספר ימי מנוחה בבית".

לסיום, לא שוכח האב להודות "לצוות הרפואי בסורוקה שעשה מעל ומעבר מכל בחינה", וכן לאנשי החסד, "בהם הרב ספקטור מבאר שבע שממש התמסר אלינו באופן מיוחד ומאיר קווין מארגון רפואה ושמחה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הרבה אנשים טובים, מקרוב ומרחוק, שאנחנו מכירים ושאנחנו לא מכירים, הציעו לנו עזרה; ראינו את השותפות של עם ישראל, ואלו רגעים ממש יפים ומיוחדים", חותם אביו של בחור הישיבה בהתרגשות.

מבית החולים סורוקה נמסר: "הצעיר שפונה בתחילת השבוע במצב קשה לבית החולים, ואושפז ביחידה לטיפול נמרץ, לאחר שפיתח אלרגיה קשה בעקבות צריכת בוטנים באירוע, והיה במצב קשה, מורדם ומונשם, שוחרר היום לביתו, לאחר שיפור משמעותי במצבו".

ד"ר עמית פרנקל, רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ כללי בבית החולים, הוסיף כי "חייו ניצלנו בזכות שרשרת הטיפול הרפואי המיומן: החל מהטיפול שקיבל בשטח, דרך צוות המיון, היחידה לטיפול נמרץ כללי והמחלקה הפנימית".

"חשוב להזכיר לאנשים הסובלים מאלרגיה, להקפיד ולבדוק היטב את מרכיבי המזון בעת אכילה מחוץ לבית. כמו כן, מזרק ה'אפיפן' הינו מציל חיים, ולכן קיימת חשיבות עצומה להחזיקו בהישג יד באופן רציף", מדגיש הרופא.