אאא

דרמה של ממש במירוץ לנשיאות המדינה: רגע לפני קו הסיום בעוד ארבעה ימים, חבר-הכנסת פואד בנימין בן אליעזר זומן לחקירה ביחידת לה"ב 433 בנוגע למימון דירתו בבית הדירות היוקרתי ביפו.

בן אליעזר זומן לחקירה בהתראה קצרה לאחר שהתקבל מידע אצל היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטין לפיו חבר הכנסת שמתמודד לתפקיד הנשיאות ומי שנחשב לבעל סיכויים גבוהים לזכות בתפקיד הנחשק, קביל כספים שלא כדין.

חקירתו נמשכה 5 שעות ולפני זמן קצר שוחרר לביתו

מלשכתו של בן אליעזר נמסר: "עיתוי הבדיקה המשטרתית, ארבעה ימים לפני מועד הבחירות לנשיאות, הוא תמוה. ח"כ בן אליעזר הגיע הבוקר, בהתראה טלפונית של 20 דקות, למסור את כל המידע שהתבקש. הוא ביקש מהגורמים הרלוונטים לסיים את הבדיקה מהר ככל הניתן ולהביא את האמת לידיעת הציבור".

לפני שבועות מספר ח"כ פואד בנימין בן אליעזר האשים בראיון ל'גלי צה"ל' כי בעקבות המרוץ ישנם אנשים ששכרו חוקרים פרטיים על מנת למצוא כנגדו מעשים מביכים או פליליים. 

"אין לי ספק שמישהו שכר חוקרים פרטים לעקוב אחרי בגלל המרוץ לנשיאות. אפילו מחטטים בנישואיי הראשונים", אמר בן אליעזר והסיף, "ההתנכלות עלי היא פשוט חסרת פרופורציה, אנשים מחפשים ושיחפשו וזו זכותם הלגיטימית. צריך לעשות זאת בצורה לגיטימית".

המועמד לנשיאות המדינה אומר כי הוא לא חושש מכך: "זה לא מפחיד אותי, זה כנראה מישהו שלא רוצה שאנצח בבחירות. משקיעים בזה הרבה כספים והרבה בדיקות אבל עד עכשיו ברוך השם אם עד עכשיו התוצאה היא חמישה כרטיסים (שרכש לבתי הימורים - צ.ג.) אז זה בסדר".

בן אליעזר אומר כי למרות החקירות הפרטיות ולמרות כל הביקורת נגדו, מצב רוחו לא השתנה משום שהוא בטוח בניצחונו: "אני לוקח הכול בצחוק כי אני יודע מה תהייה התוצאה".

באשר לתחקיר שפורסם נגדו בתוכנית "עובדה" בהגשת אילנה דיין לפיה הוא בילה בבתי הימורים בלונדון בעת שכיהן כשר הביטחון, אמר בן אליעזר: "אני מוקף במשפחה גדולה מאוד שהיא חיה באנגליה מאז ועד היום הזה. והחבר'ה האלה תמיד אהבו לאכול בקזינו. אם המשפחה שלי מזמינה אותי - אני אגיד לה לאיפה לקחת אותי? זה מישהו שלא רוצה שאהיה נשיא, אני לי ספק".