אאא

עם תום הפסקת האש בשעות הבוקר המוקדמות של יום שישי, שבו תושבי העיר שדרות לטווח ירי הרקטות מרצועת עזה.

בשעות הצהריים (ראשון) הופעלה אזעקה בשדרות וביישובים סמוכים, שתי רקטות נפלו בשטחים פתוחים מחוץ לעיר וגרמו לשריפה. רקטה נוספת התפוצצה ליד יישוב במועצה אזורית אשכול.

כעבור כארבעים דקות נשמעה שוב אזעקה בשדרות. שתי רקטות ששוגרו לעבר העיר יורטו על-ידי כיפת ברזל.

תושבי העיר מספרים כי הם חוששים לצאת מבתיהם וחשים חסרי ביטחון משום שלדבריהם, הפסקות האש הם אלו שגרמו לארגון הטרור חמאס לא לחשוש לירות רקטות לעבר ערי הדרום ומהמרכז. בשבת האחרונה, כך הם מספרים, פחות מתפללים הגיעו לבתי-הכנסת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בין אותם תושבים היה יצחק כהן שיצא מביתו בשעות הבוקר המוקדמות של יום שבת, והיה בין מעט המתפללים בבית-הכנסת. "למרות שאשתי חששה שאני יצא מהבית לבית-הכנסת, יצאתי. חשבתי שאולי אנשים עדיין יחשבו שיש הפסקת אש וירי הרקטות לא משמעותי ורציני בשביל שלא נצא מהבית, אבל הופתעתי לראות שהם פשוט לא הגיעו. היו מעט אנשים", הוא מספר.

"הפחד בסופו של דבר משתלט עליך", הוא אומר. "אני מבין אותם למה הם לא הגיעו לבית-הכנסת. זה קשה להתפלל ואז באמצע תפילת שמונה-עשרה נשמעת אזעקה ואתה צריך לרוץ לממ"ד. זה לא נעים בכלל. אני מקווה שבשבתות הבאות הכל יהיה שונה".

באופן כללי התחושה כאן היא שפשוט מפקירים אותנו. "מה שקורה זה שעכשיו כל הארץ סופגת ירי רקטות במינון אותו אנחנו סופגים כל הזמן - במשך כל השנה ואיש לא ייחס לזה חשיבות. הגיע הזמן שחמאס יקבל מכה אנושה שפשוט לא יהיה שווה לו לירות", הוא אומר לסיום.