אאא

מאות בראשות מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו וצמרת משטרת ישראל, לצד בכירי עיריית ביתר עילית בראשות ראש העיר מאיר רובינשטיין וסגנו יהודה עוביידי השתתפו באירוע במסגרתו סיימו 42 נערים תושבי העיר את פרויקט מיל"ה המשותף למשטרת ישראל ולרשות המקומית.

מדובר בחלק ממאמץ של טיפול בנוער אותו מרכזת העירייה בשנה האחרונה. במסגרת זו הוקם "מרכז שמואל" המהווה מרכז לבני נוער רבים מהעיר ומיישם שיטות טיפול חדשניות ומתקדמות. בטקס השתתפו גם מ"מ ראש העיר יצחק רביץ, סגרה"ע בנימין הרשלר וחברי הנהלת העיר מיכאל נקי מחזיק תיק ביטחון, יעקי הרשקופ מחזיק תיק שפ"ע.

"החשיבות הרבה שמייחס ראש העיר מאיר רובינשטיין לנושאים הללו, ושיתוף הפעולה ההדוק עם הצוותים החינוכיים ועם המשטרה בכלל, הוא מהטובים במדינה ומהווה מודל לכל רשות מקומית", אמר מפכ"ל המשטרה בטקס. ראש העיר ציין בדבריו את תודתו לגורמי המקצוע השותפים בעבודה עם הנערים ושיבח את גורמי המשטרה על שיתוף הפעולה ההדוק עם העירייה והתיאום שמביא לתוצאות בשטח.

בני הנוער שהשתתפו בפרויקט עברו תהליך של מספר חודשים במסגרתו למדו קורסים בנושאי הגשת עזרה ראשונה, כיבוי אש וחילוץ ובמקביל סיירו ברחבי הארץ בסיורי העשרה בעיקר במקומות הקדושים. הם שמעו הרצאות שנועדו לחזק את יכולתם. חלקם כבר השתלבו במסגרות שונות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בטקס שנערך בהשתתפות הורי הנערים השתתף גם מפקד מחוז ש"י קובי כהן שציין את הצלחת הפרויקט בביתר והזכיר כי "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא".

נצ"מ ישראל טל מפקד מרחב חברון את חשיבותו של הפרויקט ואמר כי "מדובר בפרויקט מהמדהימים שהוא מכיר וכי עצם הפעילות במגזר החרדי סייע רבות להכרת הציבור במגזר הזה וליצירת קשרים פוריים ומועילים".

פרויקט מיל"ה החל בהתאם להחלטת מפכ"ל כתכנית חברתית המיועדת לבני-נוער. התכנית מופעלת בשותפות גורמי חוץ, לרבות שירות המבחן לנוער והשירות למתבגרים במשרד הרווחה, אגף קידום נוער במשרד החינוך, מצי"לה, ו"עיר ללא אלימות" במשרד לבט"פ וכוללת מרכיבים הכרוכים בשיתוף פעולה עם הקהילה תחת הכותרת "שיטור מבוסס קהילה".