אאא

הבורסות בוול סטריט סיימו אמש (ו´) את יום המסחר האחרון של השבוע בעליות שערים בהובלת מניות הטכנולוגיה על רקע התוצאות הטובות שהציגו אורקל וריסרץ´ אין מושן. בסיום המסחר: הדאו ג´ונס עלה ב-0.1%, האסד"ק התחזק ב-0.5% ו-S&P 500 הוסיף 0.1%. זה השבוע השלישי ברציפות של עליות בוול סטריט, כאשר בסיכום שבועי הדאו ג´ונס הוסיף 1.4%, הנאסד"ק התחזק ב-3.3% ו-S&P 500 עלה ב-1.5%.

בזירת המאקרו בארה"ב, מדד המחירים לצרכן עלה בחודש אוגוסט ב-0.3% - מעט יותר מהתחזיות לעלייה של 0.2%. ליבת המדד נותרה ללא שינוי, לעומת התחזיות לעלייה קלה של 0.1%. ב-12 החודשים האחרונים עלה המדד ב-1.1%. סעיף הדלקים קפץ ב-3.9%. ביחידה ההשקעות והאסטרטגיה של מזרחי-טפחות, מעריכים הכלכלנים כי קצב האינפלציה בארה"ב יוסיף להיות נמוך ויקל על ה-fed להותיר את הריבית בשיעורה המזערי הנוכחי חודשים ארוכים קדימה.

מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן הראה קריאה נמוכה מהצפוי, של 66.6 נקודות בחודש ספטמבר לעומת קריאה קודמת של 68.9 נקודות. אנליסטים חזו קריאה של 70 נקודות.

מניות במוקד

שתי חברות טכנותלוגיה גדולות וחשובות עמדו במרכז המסחר בעקבות תוצאות רבעוניות טובות שהציגו שלשום לאחר סגירת המסחר בוול סטריט. הראשונה, אורקל , דיווחה על הכנסות non-Gaap של 7.6 מיליארד דולר ורווח של 42 סנט למניה. האנליסטים המסקרים את אורקל ציפו בממוצע לרווח של 36 סנט למניה, על הכנסות בהיקף של 7.3 מיליארד דולר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

השניה היא יצרנית מכשירי הבלקברי, ריסרץ´ אין מושן שאף היא היכתה התחזיות. החברה רשמה הכנסות של 4.62 מיליארד דולר ורווח נקי של 1.46 דולר למניה. האנליסטים ציפו כי החברה תציג רווח של 753.3 מיליון דולר, 1.36 דולר למניה, על הכנסות בהיקף של 4.49 מיליארד דולר.

חברת ג´ונסון אנד ג´ונסון הודיעה אתמול כי היא מנהלת מגעים מתקדמים לרכישת השליטה המלאה בחברת הביופרמה ההולנדית קרוסל תמורת 2.3 מיליארד דולר במזומן.

ענקית הנפט הבריטית BP הודיעה כי הבאר החלופית הצליחה לבלום את דליפת הנפט.

מנכ"ל קמעונית האלקטרוניקה האמריקנית בסט ביי , בריאן דאן, אמר בראיון לעיתון "וול סטריט ג´ורנל", כי מכירות מחשב הלוח של אפל , אייפד, גרמו לצניחה של עד 50% במכירות המחשבים הניידים בחנויות החברה.