ח"כ הנגבי  (צילום: פלאש 90)
אאא

בכתבה שתפורסם מחר (שישי) בעיתון מקור ראשון מאת זאב קם, יוצגו דבריו של ח"כ לשעבר צחי הנגבי ממפגש פעילים סגור ביפו. הנגבי התייחס לכך ש-50 הימים הבאים הם המשמעותיים ביותר בהיסטוריה של ישראל מאז מלחמת יום כיפור. הנגבי התייחס עוד ליחסיו עם ראש הממשלה, חזרתו לליכוד, על המשפט שעבר וביקורתו נגד המשטרה ובית המשפט.

על פעולה ישראלית באיראן: "עם כל ההחלטות שתתקבלנה, אני לא יודע מה תתקבלנה, את דעתי אתם יודעים. אבל כל החלטה שתתקבל, אני משוכנע בדבר אחד - היא תתקבל על ידי אדם שרואה למרחוק. שיש לו חזון היסטורי. שהוא בא מבית אידאולוגי. שהוא שילם מחיר אישי, הכבד ביותר על ביטחון ישראל, שאחיו עשה מה שלמעשה ישראל מתבקשת היום לעשות – אח של ביבי הלך והקריב את הקורבן הנורא ביותר כדי להציל אחרים.

"היום", המשיך הנגבי, "כשאנחנו מדברים על זה שאנחנו מבינים את סכנת האיום האיראני ומבינים שעימות יש לו מחירים, זה כי אנחנו רוצים למנוע מהבנים שלנו ומהנכדים שלנו מחירים בלתי נסבלים.

"אנחנו נמצאים עכשיו לפני, למעשה, אני מעריך, 50 הימים הגורליים ביותר בתולדות ישראל מאז, אולי, מלחמת יום הכיפורים, שגם בה היו כמה עשרות ימים גורליים. ראש הממשלה יצטרך לקבל החלטות שלכל החלטה יוצמד תג מחיר. השלמה עם גרעין איראני, יש לזה תג מחיר. התוצאה המעשית תהיה מירוץ חימוש גרעיני במזרח התיכון כולו".

עוד אמר הנגבי: "תפיסת הביטחון של ישראל, מאז בן גוריון, אמרה שאנחנו לא יכולים לאפשר מסביבנו מדינות עם נשק להשמדה המונית. היעד הזה לאורך 64 שנים הושג. הושג בין היתר בזכות מנהיגים נועזים. מנהיג אחד דיברנו עליו, בגין. על פי פרסומים זרים, מנהיג אחר, שאולי יש לנו מחלוקות איתו בדברים אידיאולוגיים, ברגע המכריע, בניגוד לעמדת ידידותינו הקרובות ביותר, שוב, על פי פרסומים זרים, לא היסס.

"אני יודע שיש לנו מנהיג שבלית ברירה, כשכלו כל הקיצים, יידע לעשות את המחשבות ואת השיקולים הנכונים. אנחנו צריכים לאפשר לו שקט. אנחנו צריכים לחזק את הלגיטימציה שיש לנו בציבור. אנחנו צריכים להעניק לו את היכולת להיות רגוע שמאחוריו ניצבת תנועה שהיא מייצגת את רוב העם בישראל. זה בין היתר התפקיד של גילה גמליאל, שלי, שלכם. זה תפקיד היסטורי. הוא יותר חשוב מאי פעם ממה שעשינו בחיים הפוליטיים".