אאא

המשנה לממונה על הכנסות המדינה, הגב´ פרידה ישראלי, מציגה היום בוועדת הכספים, נתונים עגומים מאוד על שכר השכירים במשק.

ישראלי שהציגה בפני חברי הוועדה את הצפי להכנסות המדינה ממיסים בשנה הקרובה, חשפה כי 66% מהשכירים משתכרים מתחת לשכר הממוצע במשק. רק 2% מהשכירם משתכרים מעל 37,000 שקל לחודש.

בתגובה לדבריה, אמר יו"ר הוועדה, חה"כ גפני, כי "בעקבות סקירתך אנו נחשפים לפער העצום בין השכירים במשק".

עוד אמרה ישראלי, כי בשנים האחרונות עלה סף המס לנשים עובדות. "אם בשנת 2002, עמד סף המס לאשה עם שני ילדים על 4,700 שקל, כיום, עומד הסף על 7,700 שקל". מהדברים עולה כי נשים המשתכרות פחות מכך אינן חייבות במס, בשורה טובה מאוד לנשות האברכים בציבור החרדי.

בוועדה גם עלה נושא הפער בין שכרן של הנשים לשכרם של הגברים באותן מקצועות. יו"ר הוועדה אמר כי "זו שערורייה שאין כדוגמתה, אישה שמגיעה לתפקיד מסוים מקבלת אוטומטית פחות שכר מאשר הגבר שיגיע לעבוד שם יקבל, כולם יודעים זאת, אך פשוט לא מתמודדים עם זה". ישראלי אמרה כי בנוגע להעסקת נשים, ישראל נמצאת במקום טוב מאוד בין המדינות המפותחות.

על הכנסות המדינה ממיסים אמרה ישראלי כי הן ירדו בחודשים האחרונים, מינואר ועד מאי, ב-13%, וכי בחודש האחרון מבחינים ברשות המיסים בשינוי מגמה והאטה בירידה בגבייה. "ייתכן", אמרה ישראלי, "כי אנו נמצאים בתחילתו של תהליך בלימה בירידה בהכנסות המדינה ממיסים". גם זו היא בשורה טובה לציבור, שכן הקיצוצים הכואבים הוטלו בחלקם בשל הגרעון העצום בהכנסות המדינה ממיסים.