אאא

בורסת ת"א פתחה את המסחר היום (ד´) על רקע עליות שערים בוול סטריט אמש כאשר מדד הדאו ג´ונס רשם אמש שיא שלא נראה כמותו מאז יוני 2008. מדד הנפט והגז רושם עלייה של 1.6% על רקע תגובתן החיובית של מניות הנפט והגז לאירוע הפיצוץ בצינור הגז במצרים. נציין כי קיימת דריכות באחד-העם לקראת פקיעת אופציות המעו"ף לחודש אפריל שתיערך מחר. נזכיר כי היום בשעה 21:15 (שעון ישראל) צפוי נגיד הבנק המרכזי בארה"ב לשאת דברים אחרי הודעת הריבית ובשווקים הגלובליים צפויה להירשם דריכות לקראת דבריו לגבי תוכנית ההרחבה הכמותית. מניית טבע ממשיכה לרכז עניין כמידי יום בתקופה האחרונה ולאחר העלייה שרשמה בניו-יורק אמש.

שוב פיצוץ בצינור העברת הגז ממצרים לישראל: לפנות בוקר דווח על פיצוץ מיסתורי בצינור לאספקת הגז ממצרים לישראל ואספקת הגז נעצרה. על פי הדיווח של גורמים ביטחוניים במצרים, צינור הגז הותקף ע"י כנופייה חמושה. "כנופייה בלתי מזוהה תקפה את הצינור המספק גז לישראל ולירדן , להבות עלו מהצינור שהושבת ", כך נמסר בהודעה. מדובר בהתקפה השנייה בתוך חודש על אותו צינור גז הנמצא בסמוך לעיר אל-עריש הנמצאת רק 30 ק"מ מהגבול עם ישראל. נציין את ישראמקו , דלק קידוחים , אבנר ורציו , אשר מגיבות בחיוב לדיווח, ומנגד את אמפל שמרכזת עניין שלילי.

אתמול עמדה בפוקוס המסחר באחד-העם התחזית של סוכנות דירוג האשראי מודי´ס שפרסמה את דוח הדירוג השנתי שלה לישראל וחזרה על דירוג "A1" עם תחזית דירוג "יציבה" לחוב של ממשלת ישראל. לפי שעה מודי´ס לא משנה את דירוג האשראי וגם לא מספקת רמזים להעלאה בעתיד. בסוכנות הדירוג הביעו חשש מפני המהומות במזה"ת וסבורים כי מהומות אלה "עלולות להגדיל את הוצאות הביטחון של ישראל ולפגוע בה באופן פיסקאלי".

כאמור, היום צפויה דריכות בשווקים לקראת מסיבת העיתונאים המיוחדת שיכנס יו"ר הפדרל ריזרב לאחר הודעת הריבית בארה"ב. הריבית צפויה להיוותר ללא שינוי אך דברי ברננקי עשויים להשפיע על השווקים לאחר שימסור פרטים לגבי עתידה של תוכנית ההקלה הכמותית. הפד צפוי להודיע כי אין בכוונתו להמשיך בתוכנית ההקלה הכמותית לאחר שתסתיים בחודש יוני.

טבע מתקנת ועולה קלות

טבע במוקד ההתעניינות כמדי יום בתקופה האחרונה מאז פרסום נתונים טובים של חברת ביוג´ן על ניסוי בתרופת BG-12 המיועדת לטיפול בטרשת נפוצה. נזכיר כי במסחר אמש בוול סטריט טבע הוסיפה 0.6% אך עדיין מחירה נמוך יותר בת"א.

נזכיר עוד כי אתמול זכתה טבע להמלצה שורית מצד בנק ההשקעות דויטשה בנק שהדגיש את המלצת הקנייה שלו למניית ענקית התרופות הגנריות מישראל וקבע את מחיר היעד שלו ל-12 חודשים על 64 דולר למניה - מחיר המשקף תשואה צפויה של יותר מ-42% ביחס למחיר כיום העומד על 45 דולר בלבד.

טבע מדווחת היום על חידוש הייצור במפעל "אירבין" בקליפורניה, מפעל בו השביתה טבע את פעילותה מרצון בעקבות ענייני בקרת איכות והתערבות הרגולטורית. חידוש הפעילות במתקן זה הוא בעל חשיבות רבה מבחינת החברה שכן טבע הודיעה בחודש פברואר כי בעיות הייצור במתקן בקליפורניה הביאו לירידה במכירותיה בהיקף של 230 מיליון דולר בשנת 2010.

כור קרדיט סוויס, הבנק השוויצרי השני בגודלו בו החזיקה חברת כור בסוף שנת 2010ב-3.25% פירסם היום כי ברבעון הראשון של 2011 נפלו רווחיו ב-45% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ואלו הסתכמו ב-1.14 מיליארד פרנק שוויצרי. האנליסטים ציפו שהבנק ידווח על ירידה משמעותית ברווחיות ברבעון הראשון על רקע התחזקותו של המטבע השוויצרי כנגד הדולר והאירו וגורמים נוספים שגבו את המחיר.

מג´יק ממשיכה לרכז עניין לאחר שעלתה בשיעור חד בבורסה בניו-יורק אמש לקראת פרסום הדוחות הכספיים בסוף השבוע.

[לאתר המעו"ף][לאתר האג"ח]